DOPORUČUJEME

KONTAKTNÍ INFORMACE

Logo CK SLAN tour

Web slantour.cz provozuje SLAN tour s.r.o.

tel.: (+ 420) 312522704
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz
web: www.slantour.cz

kompletní kontakty

Hotel Holiday Inn Express 3*, Regensburg - vlakem

OBJEDNÁVKA

Regensburg je úchvatné historické město, které bylo vyhlášeno památkou UNESCO. 

PROGRAM ZÁJEZDU

1. den:  Odjezd z Prahy rychlíkem do Regensburgu (07:35). Kolem poledne příjezd do Regensburgu (11:41). Individuální program. Nocleh v hotelu.

2. den: Volný program. Odpoledne (16:15) odjezd z Regensburgu zpět do ČR. Příjezd do Prahy ve večerních hodinách (20:22).

UBYTOVÁNÍ, POKOJE

Hotel Holiday Inn Express Regensburg*** je situovaný  blízkosti vlakového nádraží.
Hotel je situován nedaleko historických památek jako je palác Thurn und Taxis, Bismarckplatz či univerzita v Řezně.
Pokoje v hotelu mají klimatizaci, šatní skříň, rychlovarnou konvici, bezpečnostní schránku, TV s plochou obrazovkou a vlastní koupelnu se sprchou a jsou vybaveny ložním prádlem a ručníky.

STRAVOVÁNÍ

Snídaně poskytovaná formou bufetu nebo kontinentální.

PODROBNÝ POPIS

Nástupní / odjezdová místa: Praha (07:35), Plzeň (09:11), Domažlice (10:01)   
V případě požadavku zajistíme i jízdenky na spoj k uvedeným nástupním místům.

 Co můžete vidět v Regensburgu:

Kamenný most (Steinerne Brücke)
Velmi významnou románskou památkou, jedním ze symbolů Regensburgu, a zároveň i nejstarším mostem Bavorska je zajímavý Kamenný most pocházející z první poloviny 12. století. Most, který je dlouhý více než 300 metrů, byl po řadu let široko daleko jediným mostem přes Dunaj. Most je považován za opravdový div středověkého stavitelství. Stal vzorem pro celou řadu dalších mostů, včetně pražského Karlova mostu.

Katedrála svatého Petra (Dom St. Peter)
Druhým symbolem města i jeho nepřehlédnutelnou dominantou je chrám svatého Petra. Ten je zároveň jednou z nejvýznamnějších náboženských památek v celém Německu. Chrám, jehož stavba trvala přes 200 let, proslul zejména svými zajímavými středověkými vitrážemi, sochou usměvavého anděla i zajímavou kaplí biskupa Sailera, v níž nalezneme baldachýnový oltář.

Prétorská brána (Porta Praetoria)
V Regensburgu si můžete prohlédnout i nejstarší kamennou stavbu v Německu. Je jí brána Porta Praetoria, jejíž vznik je datován do 2. století našeho letopočtu. V době svého vzniku tvořila tato brána vybudovaná z obřích kamenných bloků vstup do římského vojenského tábora. Právě zde se totiž nacházela římská osada Castra Regina, kterou nám tato brána dodnes připomíná.

Zámek rodu Thurn-Taxisů a bazilika sv. Emmerama (Schloss St. Emmeram)
Ve městě můžete dále obdivovat palác, který vznikl přestavbou původního benediktinského opatství z 8. století. Právě zde se dříve studovala třeba filozofie nebo matematika. Kromě toho tu sídlila i jedna z velmi významných knihoven. S areálem přímo sousedí jeden z nejstarších kostelů ve městě, kostel sv. Emmerama, který vznikl ještě před vybudováním opatství. Kostel byl v 10. století přeměněn na baziliku, jež později získala titul baziliky papežské. S bazilikou sousedí ještě menší kostel sv. Ruperta.
Původní klášter koupili počátkem 19. století členové německé knížecí rodiny Thurn-Taxisů a přestavěli jej na své trvalé sídlo. V paláci se nachází množství nádherných komnat. Mezi ty nejkrásnější patří sály situované v nejstarších částech komplexu. Bazilika je spolu s několika dalšími částmi areálu volně přístupná veřejnosti, zbývající části dosud obývá knížecí rodina.

Zlatá věž (Goldener Turm)
Mezi nejvýznamnější památky, které lze v Regensburgu obdivovat, se právem řadí i Zlatá věž pocházející ze 13. století. Jedná se o jednu z mnoha věží zdobících měšťanské domy, které dříve obývali ti nejbohatší patriciové. Právě těmito věžemi, které umísťovali na své domy, demonstrovali své bohatství. Určitě se nejedná o žádnou věžičku. Tato má devět podlaží a dosahuje výšky 50 metrů. Platilo totiž, že čím vyšší věž, tím bohatší rodina. Věž v minulosti sloužila nejen jako obytná, ale později i jako strážní.

Stará radnice (Altes Rathaus)
Velmi zajímavý je poté i komplex budov tvořících Starou radnici, který se nachází na Rathplatz. Komplex je tvořen různě starými částmi. Jeho základem je patricijský dům ze 13. století. Dále zde nalezneme gotické křídlo s proslulým Říšským sálem. Právě zde zasedal od 14. století říšský sněm. Poté nechybí ani barokní část z 18. století.

Vánoční trhy (u pobytů v období adventu)
Regensburg je velké město a tak zde probíhá více vánočních trhů a opravdová záplava doprovodných akcí. Většina turistů zamíří hlavně na jeden z těchto tří hlavních trhů: Vánoční trh v Řezně, Romantický vánoční trh na zámku Thurn und Taxis a na Lucrezia Markt.
Na všech trzích v Regensburgu najdete stánky s pamlsky, vánočními ozdobami i menšími atrakcemi pro děti i dospělé. Vánoční náladu si tu nejlépe vychutnáte s hrnkem horkého svařeného vína či punče. Ke svařenému vínu si pak můžete dát pečené kaštany či chutné bavorské opečené klobásy, které jsou i půl metrů dlouhé. Prodejci tu rovněž nabízejí palačinky nebo skvělé vánoční zázvorové pečivo, které si rozhodně musíte přivést domů.
Další trh, který vás svou krásnou adventní atmosférou okouzlí, je romantický trh v zámeckém paláci Thurn Taxis. Trh je výjimečný v tom, že prodejci jsou zde oděni do pestrých historických kostýmů. Navíc tady najdete nádherně zdobený strom. Tento romantický trh před noblesním zámkem je od centra města vzdálen pouze jeden kilometr. 

ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE

  • jízdenku vlakem z Prahy do Regensburgu a zpět
  • 1x nocleh v hotelu v centru města (osoba v 2-lůžkovém pokoji)
  • 1x snídani

ZÁKLADNÍ CENA NEZAHRNUJE

  • místní transfery
  • vstupy do objektů
  • pojištění
  • místní poplatek

POZNÁMKY

Doporučujeme objednávat s alespoň 2-měsíčním předstihem, vzhledem k možné změně ceny jízdenky. Ceny jízdenek krátce před odjezdem bývají zpravidla výrazně vyšší. 

V případě, že objednáváte pojištění léčebných výloh uveďte minimálně data narození u všech pojišťovaných osob. Bez tohoto údaje nelze pojištění zajistit.

V případě zájezdu na 2 nebo 3 noci, je v ceně 2x/3x ubytování se snídaní.