DOPORUČUJEME

KONTAKTNÍ INFORMACE

Logo CK SLAN tour

Web slantour.cz provozuje SLAN tour s.r.o.

tel.: (+ 420) 312522704
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz
web: www.slantour.cz

kompletní kontakty

Görlitz a zámek Frýdlant

Zobrazili jste zájezd s prošlými termíny, vyberte prosím zájezd z naší aktuální nabídky.

Jednodenní autokarový zájezd do německého Görlitzu (česky Zhořelec) a na hrad a zámek Frýdlant.

PROGRAM ZÁJEZDU

Odjezdová místa a časy:
Slaný: Od Váhy 6.00
Kladno: nám. Sítná, zast. MHD přímo u hlavní silnice na straně u hotelu Kladno 6.20
Praha: Praha 6, Dejvice, výstup z metra, zastávka MHD, hotel Diplomat 6:50
Mladá Boleslav: 8:00

Předpokládaný příjezd do Görlitzu kolem 9:30

10:00-13:30 Gorlitz

Zhořelec je velké okresní město v saské části historického území Horní Lužice a zároveň nejvýchodnější město Německa na státní hranici s Polskem. Vstoupíte-li na  historické dláždění ve Zhořelci, odhalí vám středověká část města působivá umělecká díla těch nejzajímavějších architektonických památek téměř všech uměleckých slohů. Görlitz je město věží. Většina z nich byla dříve součástí městského opevnění a ještě dnes skýtají monumentální pohled. Na pět věží mohou návštěvníci dodnes vstoupit. např. Rathausturm, Dicker Turm, Nikolaiturm a další. Vidět město shora je nezapomenutelný zážitek.

Na Dolním náměstí (Untermarkt) můžete najít pozdně gotické arkády, v blízkosti Nisy nádherné renesanční měšťanské domy, na Horním náměstí (Obermarkt) barokní městský palác nebo rozsáhlé čtvrti z grunderského období.

Z kulturních institucí můžete navštívit například jednu z nejkrásnějších německých knihoven, Hornolužickou vědeckou knihovnu, Slezské muzeum prezentující Slezsko jako fascinující zemi uprostřed Evropy, s bouřlivou historií a rozmanitou kulturou, které sídlí v nejstarším renesančním měšťanském domě v Německu z roku 1526, v domě Schönhof, nebo Senckebergovo muzeum přírodních věd nabízející možnost nahlédnout do světa zvířat a rostlin.

V ulicích starobylého města najdete i jedinečné sakrální stavby. Nejstarším kostelem města je kostel sv. Mikuláše postavený roku 1100. Za mikulášským hřbitovem leží Svatý hrob, který je starý více než 500 let a je věrnou kopií originálu v Jeruzalémě.

U městského parku stojí synagoga vysvěcená roku 1911, jediný židovský chrám v Sasku, který téměř bez poškození přestál Křišťálovou noc roku 1938.


Předpokládaný příjezd k hradu a zámku Frýdlant je kolem 14:15.

14:30-16:30 Hrad a zámek Frýdlant

Hrad a zámek Frýdlant se tyčí na čedičové skále nad řekou Smědou. Tento rozlehlý a architektonicky komplex skládající se ze středověkého hradu a renesančního zámku patří k nejvýznamnějším památkám v Česku. Hrad byl pro turisty zpřístupněn již roku 1801, čímž se stal prvním hradním muzeem ve střední Evropě. Kromě obvyklých sbírek zámeckého nábytku a vybavení je součástí expozice také rozsáhlá sbírka zbraní, dýmek, ojedinělá vrchnostenská kancelář, dětský pokojíček, zámecká koupelna nebo dochovaná kuchyně.


Předpokládaný návrat do Prahy kolem 19:00.

SLUŽBY A PŘÍPLATKY, 25.06.2022 - 25.06.2022

Služby Kapacita Cena
Cena za osobu Volno 690 Kč
Odjezdová místa Kapacita Cena
Slaný Volno 50 Kč
Kladno Volno 50 Kč
Praha Volno 0 Kč
Mladá Boleslav Volno 0 Kč

ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE

  • autokarovou dopravu
  • služby průvodce

ZÁKLADNÍ CENA NEZAHRNUJE

  • vstupné do objektů a památek

POZNÁMKY

Vstupné:

Hrad a zámek Frýdlant

Dospělí: 180 Kč

Senioři od 65 let: 140 Kč

Děti 6-17 let: 70 Kč

Děti do 5 let: Zdarma