DOPORUČUJEME

KONTAKTNÍ INFORMACE

Logo CK SLAN tour

Web slantour.cz provozuje SLAN tour s.r.o.

tel.: (+ 420) 312522704
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz
web: www.slantour.cz

kompletní kontakty

Frankfurtské výstavy: Rembrandt, Mistr z Rimini a Paula Modersohn-Becker

Zájezd je speciálně věnován třem mimořádným výstavám, které nabízejí velká německá muzea ve Frankfurtu. Städelovo muzeu ve Frankfurtu nad Mohanem připravilo výstavu o amsterdamském období v tvorbě Rembrandta, Liebieghaus Skulpturensammlung vystavuje tvorbu mimořádného umělce 1. třetiny 15. století Mistra z Rimini, což byl velký konkurent umělců, kteří vytvořili Krásné madovy ve střední Evropě a Schirn Kunsthalle Frankfurt nám odhalí velkou retrospektivní výstavu malířky Pauly Modersohn-Beckerové, hlavní představitelky expresionismu.

PROGRAM ZÁJEZDU

1. den: V pátek 14. ledna odjezd autobusem v 6:00 z Prahy od Hlavního nádraží v Praze (parkoviště nad stanicí metra Hlavní nádraží). Příjezd do Frankfurtu nad Mohanem kolem 14:00 hodiny. Následuje prohlídka výstavy malířky Pauly Modersohn-Beckerové a výstavy Mistr z Rimini, volno v centru města a ubytování v hotelu ve Frankfurtu nad Mohanem.

2. den: V sobotu 15. ledna po snídani odjezd do STÄDEL MUSEUM ve Frankfurtu, návštěva výstavy Rembrandta, pokud to bude už možné komentovaná prohlídka stále expozice gotického, renesančního a barokního malířství, volno v centru města. V 15:00 odjezd z centra města do Prahy. Příjezd do Prahy kolem 23:00 hodiny.

SLUŽBY A PŘÍPLATKY, 14.01.2022 - 15.01.2022

Služby Kapacita Cena
cena za osobu Volno 3290 Kč
Příplatky Kapacita Cena
1-lůžkový pokoj Volno 590 Kč
komplexní pojištění Volno 120 Kč
Balíček vstupenek Volno 850 Kč
Odjezdová místa Kapacita Cena
Praha Volno 0 Kč
Slaný Volno 0 Kč
Plzeň Volno 0 Kč

PODROBNÝ POPIS

STÄDEL MUSEUM ve Frankfurtu nad Mohanem připravilo rozsáhlou výstavu o nejslavnějším amsterdamském období v tvorbě Rembrandta. Umělec tehdy patřil k uctívaným mistrům, dobře se oženil se Saskií, vedl velkopanský život bohatého měšťana a pořídil si na dluh rozsáhlý dům s ateliérem. Právě toto šťastné období představí výstava s významnými zápůjčkami obrazů a kreseb z evropských a amerických sbírek. Tak velká výstava nebyla Rembrandtovi v poslední době uspořádána ani v Holandsku!


LIEBIEGHAUS SKULPTURENSAMMLUNG nabízí po nedávném rozsáhlém restaujrování nádherné díla Mistr z Rimini, anonymního gotického sochaře, který kolem roku 1430 vytvořil z alabastru ukřižovaného Krista a soubor apoštolů pro kostel Santa Maria delle Grazie v italském Rimini. Mistr měl pravděpodobně dílnu v severní Francii nebo v jižním Nizozemsku a odtud vyvážel svá díla do Itálie. V jeho díle lze nalézt ozvěny tvorby slavných nizozemských malířů Roberta Campina a Rogiera van der Weydena, kteří pocházeli z Tournai.


SCHIRN KUNSTHALLE FRANKFURT představuje velkou retrospektivní výstavu malířky Pauly Modersohn-Beckerové, kterou bychom mohli nazvat německou Fridou Kahlo. Studovala ve Francii, kde se setkala s Gauguinem, van Goghem a fauvisty. Stala se významnou zakladatelkou expresionismu. Zejména se proslavila sérií vlastních aktů, které do té doby nebyly u autorky ženy příliš časté. Jen několik let po její předčasné smrti uspořádalo několik německých muzeí putovní výstavy a umělcova reputace trvá dodnes. Výstava bude zážitkem pro všechny obdivovatele klasického moderního malířství.

ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE

  • dopravu autokarem
  • 1x nocleh v hotelu
  • 1x snídani
  • služby průvodce CK

ZÁKLADNÍ CENA NEZAHRNUJE

  • komplexní pojištění
  • vstupy do objektů

POZNÁMKY

Autokarový zájezd pořádá cestovní kancelář SLAN tour ve spolupráci s uměleckohistorickou agenturou PETER KOVÁČ a s Klubem přátel Stavitelů katedrál, což je klub čtenářů knížek Petra Kováče. Zájezd připravil a provádí historik umění a umělecký kritik PhDr. Peter Kováč.


DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ:
Na výstavy je nutné si předem rezervovat časovou vstupenku, která není v ceně zájezdu a cestovní kancelář ji bude zajišťovat dodatečně! 

Cena vstupenek bude upřesněna dodatečně dle informace od organizátorů  výstav.
OBJEDNÁVKA ZÁJEZDU/POBYTU