DOPORUČUJEME

KONTAKTNÍ INFORMACE

Logo CK SLAN tour

Web slantour.cz provozuje SLAN tour s.r.o.

tel.: (+ 420) 312522704
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz
web: www.slantour.cz

kompletní kontakty

Florencie a Siena, letecky

OBJEDNÁVKA

DALŠÍ INFORMACE

Zobrazili jste zájezd s prošlými termíny, vyberte prosím zájezd z naší aktuální nabídky.

Čekají na vás renesanční perly Toskánska: Florencie a Siena.

PROGRAM ZÁJEZDU

1. den: Odlet v poledních hodinách z Prahy do Florencie (přímý let). Dále přejezd místní dopravou do centra Florencie a ubytování v hotelu ve Florencii. Později odpoledne a večer na vás čeká procházka historickým centrem města. Prohlídku Florencie nemůžeme začít jinde než na proslulé Piazza della Signoria kde uvidíme kopii sochy Michellangelova Davida a Neptunovu fontánu. Navštívit budete moci i nádherný medicejský palác Palazzo Vecchio. Na interiérech tohoto paláce se podílel i Leonardo da Vinci.

 
2. den: Celodenní prohlídka metropole Toskánska - Florencie. Prohlídku Florencie nemůžeme začít jinde, než na tzv. Chrámové náměstí s úchvatným florentským Dómem - Santa Maria dei Fiori. Pokud si budete chtít prohlédnout úchvatnou kopuli chrámu, je třeba zakoupit vstupenky předem. Dalším místem, které nelze vynechat během prohlídky je  kostel San Lorenzo s Medicejskou kaplí. Poté zamíříme na Ponte Vechhio (most zlatníků), a odtud pak k Palazio Pitti a do zahrad Boboli. Dále si prohlédnete kostel Santa Corce, ve kterém se nacházejí hrobky řady italských velikánů -  Michelangela, Galilea, Machiavelliho, Rossiniho a dalších.


3. den: V tento den se vypravíte vlakem do dalšího překrásného toskánského města - Sieny. V centru města se projdete po slavném náměstí Campo, na jehož místě kdysi stávalo římské fórum. Zhlédneme Palazzo Pubblico. Nad palácem se tyčí 102 metrů vysoká věž Torre del Mangia z let 1338-1348, která byla postavená podle návrhu sienského malíře Lippa Memmiho. Když zdoláme 503 schodů, můžeme se z ní kochat jedinečným výhledem na náměstí i velkou část města. Pokračovat budeme na dominantou náměstí Piazza del Duomo s chrámem Duomo di Siena, který patří k nejkrásnějším chrámům nejen v Itálii, ale bezesporu na celém světě. Večer návrat do Florencie.


4. den: Dopoledne si můžete vybrat buď návštěvu slavné Gallerie Uffizzi (vstupenky do galerie je nutné objednat předem!). Čekají zde na vás díla nejlepších italských umělců - např. Botticelliho Zrození Venuše, ale také obrazy Tinttoretta, Leonarda da Vinciho, Tizziana či Albrechta Dürera. Nebo se můžete vydat na prohlídku a nákupy do známé florentské tržnice. Odpoledne transfer na letiště a odlet zpět do Prahy (přímý let). Přílet do Prahy ve večerních hodinách.

SLUŽBY A PŘÍPLATKY, 14.06.2024 - 17.06.2024

Služby Kapacita Cena
Cena za osobu Vyprodáno! 22990 Kč
Příplatky Kapacita Cena
Jednolůžkový pokoj Volno 6890 Kč
Galerie Uffizi (vstupné s časovou rezervací) Volno 750 Kč
Zavazadlo k odbavení (10 kg) Volno 1490 Kč
Komplexní pojištění Volno 320 Kč

ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE

 • letecká doprava Praha - Florencie a zpět, 
 • malé palubní zavazadlo (do 8 kg)
 • 3x nocleh v hotelu 3* ve Florencii 
 • 3x snídaně
 • vlak Florencie - Siena 
 • služby průvodce

ZÁKLADNÍ CENA NEZAHRNUJE

 • komplexní pojištění
 • vstupné do objektů a památek
 • zavazadlo k odbavení
 • městský poplatek 6 EUR/osoba/noc (splatný na recepci hotelu)
 • místní dopravu

POZNÁMKY

Doporučená studijní literatura: román Inferno od Davida Browna.

Vstupné: Medicejská kaple 8 EUR, kostel Santa Croce 8 EUR, kostel San Lorenzo 6 EUR, Palazzo Vecchio 10 EUR, Accademia 11 EUR, Palác Pitti 9 EUR

Galerie Uffizi je  jednou z nejvyhledávanějších uměleckých galerií Evropy. Počet návštěvníků je limitován. CK SLAN tour doporučuje všem zájemcům o prohlídku této nádherné galerie využít služby rezervace vstupu předem (na konkrétní den a hodinu).