DOPORUČUJEME

KONTAKTNÍ INFORMACE

Logo CK SLAN tour

Web slantour.cz provozuje SLAN tour s.r.o.

tel.: (+ 420) 312522704
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz
web: www.slantour.cz

kompletní kontakty

Budapešť vlakem, s průvodcem

Do Budapešti se s námi můžete vydat pohodlně vlakem. Tento zájezd nabízí navíc služby průvodce, který vás provede centrem Budapešti a ukáže jeho nejkrásnější památky.    Budete moci ochutnat jak speciality maďarské kuchyně, tak i zrelaxovat v proslulých termálních lázních.

PROGRAM ZÁJEZDU

1. den: Ráno setkání s průvodcem na Hlavním nádraží v Praze (nebo později ve vlaku v případě nástupu po trase). Odjezd z Prahy rychlíkem do Budapešti (EC 275 Metropolitan, odjezd z Prahy v 7:44). Příjezd do Budapešti v odpoledních hodinách (14:20). Přesun do hotelu místní dopravou. Později odpoledne prohlídka historického centra Budapešti -  parlament, chrám Sv. Štěpána. Projdete se i proslulou ulicí Váci utca. - výkladní skříní metropole na Dunaji.

2. den: Dopolední zamíříte na budínskou stranu města.  Prohlédnete si Rybářskou baštu, řetězový most, Budínský hrad, aj. Odpoledne máte možnost navštívit proslulé budapešťské termální lázně Gellért.  V podvečer se pak můžete vydat na projížďku lodí po Dunaji.

3. den: Dopoledne vás pozveme do proslulé budapešťské tržnice, která je ideálním místem nákupů maďarských specialit - klobás, čabajky, uherského salámu, papriky apod. Odpoledne odjezd z Budapešti zpět do ČR (rychlík EC272 Csárdás, odjezd v 15:40). Příjezd do Prahy ve večerních hodinách (22.13). 

SLUŽBY A PŘÍPLATKY, 04.11.2022 - 06.11.2022

Služby Kapacita Cena
cena za osobu Volno 5890 Kč
Příplatky Kapacita Cena
příplatek 1-lůžkový pokoj Volno 1490 Kč
Komplexní pojištění Volno 180 Kč
Odjezdová místa Kapacita Cena
nástup Praha Volno 0 Kč
nástup Pardubice Volno 0 Kč
nástup Brno Volno -250 Kč
nástup Břeclav Volno -250 Kč

UBYTOVÁNÍ, POKOJE

Hotel 3* v centru města, nedaleko nádraží.

PODROBNÝ POPIS

Nástupní / odjezdová místa: Praha (07:44), Pardubice (08:40), Brno (10:21), Břeclav (10:52).

 

Co uvidíte v Budapešti:

Parlament - nejfotografovanější budova v Budapešti - 2250 HUF

Postaven na přelomu 19. a 20. století, největší budova v Maďarsku, 691 místností, inspirací při stavbě byl částečně i Londýnský parlament. Parlament je z venku opravdu krásný, ale uvnitř vás doslova uchvátí luxusem a zlatem všude kam se podíváte. Dovnitř se dostanete pouze s průvodcem a je potřeba si předem vyzvednou vstupenky na konkrétní čas. V parlamentu jsou k vidění i korunovační klenoty.

 

Bazilika Svatého Štěpána - 600 HUF

Bazilika sv. Štěpána je nejvýznamnější duchovní stavbou v Maďarsku, jedním z nejvyhledávanějších turistických cílů a zároveň třetí nejvyšší stavbou Maďarska. Je pojmenována na počest prvního uherského krále a světce Štěpána, jehož mumifikovaná ruka je uložena v relikviáři.

 

Hradní vrch Budín - 900 HUF

Královský palác, který leží na kopci nad městem a je z něj výhled na celou Budapešť. Dostat se na něj dá buď pěšky a nebo historickou zubačkou Sikló, která je hned za Řetězovým mostem (cena 800 HUF/os.). Na kopci jsou kromě hradu i 3 kostely, muzea, náměstí a spousta malých domků a uliček.

 

Rybářská bašta - 300 HUF

Nejkrásnější místo z celé Budapešti. Kouzelná stavba se sedmi věžičkami se vystavěla na začátku 20. st. Předtím, se na jejím místě nacházel středověký rybí trh. Věže mají symbolizovat maďarské stany a výhled z nich je okouzlující. Přímo v prostorách bašty se nachází i restaurace s krásným výhledem a živou hudbou.

 

Řetězový most

Hlavní chloubou Budapešti jsou mosty přes Dunaj. Nejvýznamnější a nejstarší je Řetězový most (Lánchíd) z roku 1839, hned vedle je poměrně moderní Alžbětin (Erzsébet híd) z roku 1903 a kousek za ním je úžasný železný Most Svobody. Významný most je i Markétin most, z kterého je přístup na Markétin ostrov.

 

Markétin ostrov

Je to velký ostrov přímo uprostřed Dunaje, kousek od centra města a parlamentu. Na ostrově je koupaliště, stadion, zřícenina hradu a spousta dalších atrakcí. Celý ostrov slouží pro zábavu, odpočinek a rekreaci a jde v podstatě o jeden obrovský park.

 

termální lázně Gellért - celodenní vstup cca 5100-5700 HUF

Lázně Gellért patří stejně jako Széchenyi k těm nejslavnějším v Budapešti. Tyto lázně jsou uvnitř velmi okázalé a dá se říci, že se jedná o koupání na způsob vládců, které znáte jen z filmů. Termální voda je zde směsicí 13ti pramenů, které dodávají vodu o teplotě 27- 48 °C s obsahem rádia. K dispozici jsou také parní komory a vanové koupele. V létě je k dispozici venkovní bazén s vlnobitím a vnitřní perličkový bazén. Hlavní bazén a jeho hala je fascinující, má například i posuvnou střechu která umožňuje koupání pod širým nebem.

 

plavba po Dunaji (cca 1 hod.) - 2500 - 3000 HUF


ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE

  • jízdenku vlakem z Prahy do Budapešti a zpět
  • místenku na obě cesty z ČR do Budapešti a zpět
  • 2x nocleh v hotelu v centru Budapešti (osoba v 2-lůžkovém pokoji)
  • 2x snídani
  • služby průvodce

ZÁKLADNÍ CENA NEZAHRNUJE

  • místní transfery
  • pojištění


POZNÁMKY

Vlak EuroCity je vybaven restauračním vozem.


100 HUF = cca 8 Kč OBJEDNÁVKA ZÁJEZDU/POBYTU