DOPORUČUJEME

KONTAKTNÍ INFORMACE

Logo CK SLAN tour

Web slantour.cz provozuje SLAN tour s.r.o.

tel.: (+ 420) 312522704
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz
web: www.slantour.cz

kompletní kontakty

Budapešť a tajemný svět Hieronyma Bosche

Muzeum krásných umění v Budapešti letos nabízí jedinečnou bilanci tvorby slavného malíře Hieronyma Bosche, tradovaného předchůdce všech surrealistů. V Maďarsku bude zastoupena celá polovina Boschovy tvorby! Ostatní exponáty, které malířovy originály doplní, nabídnou díla jeho předchůdců a následovníků, kteří ve svých obrazech používají podobné symboly a fantazijní představy jako sám Bosch. Výstava tak představí Boschovo dílo v souvislostech jeho doby přelomu 15. a 16. století, což třeba dvě poslední velké výstavy Bosche Holandsku a Španělsku nenabízely. Budapešťská přehlídka s téměř 90 uměleckými díly je nejen nejobsáhlejší výstavou Boschova díla ve střední Evropě, ale také jednou z nejvýznamnějších výstav Boschova díla za posledních padesát let. 

PROGRAM ZÁJEZDU

1. den: odjezd z Prahy  v 06.00 hodin. Odpoledne příjezd do centra Budapešti, ubytování v hotelu a společná podvečerní prohlídka centra města. Noc v hotelu.

2. den:  dopoledne výstava Hieronymus Bosch mezi peklem a rájem + odpoledne komentovaná prohlídka stálých sbírek Muzea krásných umění s velmi kvalitní kolekcí italského a nizozemského renesančního umění od XIII. do XVIII. století, poklady starého španělského malířství s velkou kolekcí děl El Greca, vynikající díla reprezentují francouzské malířství XIX. - XX. století, průvodcem bude Dr. Peter Kováč, podvečerní procházka centrem Budapešti. Noc v hotelu.

3. den: dopoledne  Královská rezidence a komentovaná prohlídka Maďarské národní galerie, zejména rozsáhlý soubor gotického umění (velká část pochází ze Slovenska včetně díla Pavla z Levoči), maďarské secese a symbolismu. Odpoledne cesta zpět do ČR, příjezd do Prahy kolem 23.00 hodin.

SLUŽBY A PŘÍPLATKY, 30.06.2022 - 02.07.2022

Služby Kapacita Cena
cena za osobu Vyprodáno! 5990 Kč
Příplatky Kapacita Cena
Vstupenka Výstava Hieronymus Bosch/osoba Vyprodáno! 390 Kč
Vstupenka výstava Hieronymus Bosch/senior od 63 let Vyprodáno! 200 Kč
1- lůžkový pokoj Vyprodáno! 2490 Kč
Komplexní pojištění Vyprodáno! 180 Kč
Odjezdová místa Kapacita Cena
Praha Vyprodáno! 0 Kč
Slaný Vyprodáno! 0 Kč
Jihlava Vyprodáno! 0 Kč
Humpolec Vyprodáno! 0 Kč
Brno Vyprodáno! 0 Kč
Bratislava Vyprodáno! 0 Kč

UBYTOVÁNÍ, POKOJE

1- a 2- lůžkové pokoje. Hotel Ibis 3* v centru Budapešti.

STRAVOVÁNÍ

Snídaně

PODROBNÝ POPIS

Zápůjčky pro budapešťskou výstavu poskytlo přibližně padesát veřejných a soukromých uměleckých sbírek z Evropy a USA, mimo jiné sem svoje nejcennější poklady zapůjčilo Museum Louver v Paříži, Metropolitní muzeum v New Yorku, Uměleckohistorické muzeum ve Vídni, Muzeum v Bruggách, Morgan Library v New Yorku, Museum Boijmans Van Beuningen v Rotterdamu, Rijksmuseum v Amsterdamu, National Gallery v Londýně, J. Paul Getty Museum v Los Angeles nebo Museo Nacional del Prado v Madridu. Výstavu doprovází obsáhlý anglický katalog s příspěvky nejvýznamnějších světových odborníků.

Zájezd pořádá cestovní kancelář SLAN tour ve spolupráci s uměleckohistorickou agenturou ARS AURO PRIOR PhDr. Petera Kováče a s Klubem přátel Stavitelů katedrál. Průvodcem zájezdu je historik umění PhDr. Peter Kováč a PhDr. a Juraj Žáry, oba renomovaní znalci umění pozdní gotiky a rané renesance. Zájezd autobusem bez nočních přejezdů. Na druhý termín (30.06.- 02.07.) jede jako průvodce pouze PhDr. Peter Kováč.

ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE

  • doprava autokarem
  • 2x ubytování
  • 2x snídaně
  • služby průvodce

ZÁKLADNÍ CENA NEZAHRNUJE

  • vstupy do objektů
  • pojištění

POZNÁMKY K TERMÍNU

V případě menšího počtu účastníků bude v tomto termínu doprava z ČR do Budapešti (a zpět) zajištěna vlakem.


OBJEDNÁVKA ZÁJEZDU/POBYTU