DOPORUČUJEME

KONTAKTNÍ INFORMACE

Logo CK SLAN tour

Web slantour.cz provozuje SLAN tour s.r.o.

tel.: (+ 420) 312522702
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz
web: www.slantour.cz

kompletní kontakty

Bruggy a Gent malíře Jana van Eycka

DALŠÍ INFORMACE

 • Bruggy - Benátky severu
  Bruggy - Benátky severu Bruggy bývají často označovány jako "Benátky severu", jelikož jsou protkány sítí kanálů, tvořených řekou Reie. Plavba čluny po městských...
Autokarový zájezd bez nočních přejezdů!

Zájezd je věnován dvěma historickým městům Belgie: Gentu a Bruggám a géniovi v dějinách malířství Janu van Eyckovi. 

PROGRAM ZÁJEZDU

1. den: Odjezd z Prahy v 6.00 hodin od Hlavního nádraží v Praze (parkoviště nad stanicí metra), technické zastávky cestou. Kolem poledne Seligenstadt, malebné historické město v Hesensku, ležící na levém břehu Mohanu. Staré hrázděné domy, středověký palác císaře Fridricha II. z přelomu 12. a 13. století a románský dům na náměstí. Město je rodištěm malíře Hanse Memlinga, který se stal v druhé polovině 15. století nejvýznamnějším umělcem v Bruggách a navázal na odkaz Jana van Eycka. Ubytování v Belgii.

2. den: Dopoledne návštěva velkolepé výstavy Jana van Eycka v muzeu v Gentu se zápůjčkami jeho obrazů z nejslavnějších muzeí v Evropě a USA. Odpoledne po výstavě prohlídka historického centra města Gentu: gotické domy na nábřeží Graslei, středověká tržnice, renesanční radnice, hraběcí hrad postavený po vzoru křižáckých hradů, zbytky opevnění, kostel sv. Mikuláše a katedrála sv. Bavona. Odjezd do Brugg a ubytování v hotelu Ibis v centru města, orientační noční procházka osvětlenými Bruggami.

3. den: Celý den Bruggy, město, kde Jan van Eyck prožil většinu života - návštěva hlavních památek: velké tržiště s domy měšťanů a náměstí Burg s gotickou radnicí (sochařská výzdoba konzol z doby sochaře Slutera), gotický kostel P. Marie (Michelangelova proslulá Madona z roku 1503 až 1506, náhrobky vévody Karla Smělého a jeho dcery Marie, středověké náhrobky, velký oltář Boschova vrstevníka Bernarda van Orly, zasedací prostory rytířů Zlatého rouna), špitál sv. Jana (největší soubor díla malíře Hanse Memlinga - nejvýznamnějšího pokračovatele v odkazu Jana van Eycka), katedrála Spasitele, odpoledne Groeningemuseum se stálou expozicí nejslavnějších obrazů malířů flámské pozdní gotiky (Hugo van der Goes - Smrt P. Marie, Gerard David - obrazy soudů a triptych sv. Jana Křtitele, Hieronymus Bosch je zde zastoupen triptychem Posledního soudu). Součástí prohlídky bude i projížďka lodí po Bruggách - celé město je totiž propojeno sítí vodních kanálů, takže připomene italské Benátky. A večer ochutnáme také místní gastronomickou specialitu: vařené mořské mušle na víně. Noc v Bruggách.

4. den: Zastávka v Německu v Bonnu nebo ve Frankfurtu nad Mohanem - místo bude aktualizováno, až budou zveřejněny nejatraktivnější výstavy, které se v Německu konají. Příjezd do Prahy v nočních hodinách.

TERMÍNY A CENY

Termín zájezdu cena za osobu
K zvolenému zájezdu bohužel aktuálně nenabízíme žádný termín.

PODROBNÝ POPIS

V Gentu navštívíme výstavu Jana van Eycka, evropskou kulturní senzaci roku 2020. Už Albrecht Dürer stál před díly tohoto malíře v ohromení. Realismus v detailech, magičnost v celkovém působení. Malíř neopomněl zanést i za nehty Panny Marie trochu špíny, aby to byla nejen nebeská královna, ale i pozemská dívka současně. Toto vše divák spatří z bezprostřední blízkosti. Poprvé v historii se do Gentu dostanou z celého světa nejvýznamnější obrazy Jana van Eycka! Gigantický projekt souvisí s dokončením restaurování slavného Gentského oltáře bratří van Eycků.

V Bruggách strávíme dvě noci a celý den přímo v centru tohoto nejkrásnějšího města Evropy. Město má kompletně zachovalou středověkou síť ulic a uliček i vodních kanálů, které město spojovaly s mořským přístavem. Najdeme tam brány městského opevnění, četné mosty a můstky, staré přístaviště poeticky nazvané Jezírko lásky, středověký špitál, kláštery a kostely, původní městské tržiště, přečetné měšťanské domy a paláce i gotickou radnici. Pouze italská Siena a Benátky nebo španělské Toledo mohou návštěvníkům nabídnout podobné zážitky. 

ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE

 • 3x nocleh v hotelu
 • 3x snídani
 • vstup na výstavu Jana van Eycka v Gentu
 • dopravu autokarem
 • služby průvodce CK
 • osobní audiosystém

ZÁKLADNÍ CENA NEZAHRNUJE

 • komplexní pojištění
 • ostatní vstupy 

POZNÁMKY

Zájezd speciálně tematicky připravil a provádí historik umění PhDr. Peter Kováč, odborník na evropskou gotiku a renesanci. Autokarový zájezd pořádá cestovní kancelář SLAN tour ve spolupráci s uměleckohistorickou agenturou ARS AURO PRIOR PhDr. Petera Kováče a s jeho Klubem přátel Stavitelů katedrál.