DOPORUČUJEME

KONTAKTNÍ INFORMACE

Logo CK SLAN tour

Web slantour.cz provozuje SLAN tour s.r.o.

tel.: (+ 420) 312522704
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz
web: www.slantour.cz

kompletní kontakty

Alpské vyhlídky a zlaté údolí

DALŠÍ INFORMACE

Zobrazili jste zájezd s prošlými termíny, vyberte prosím zájezd z naší aktuální nabídky.

Tento program vás mimo jiné zavede do jednoho alpského horského údolí, ve kterém se ještě nedávno těžilo neuvěřitelné množství zlata - až 10 % celosvětové produkce zlata pocházelo z tohoto nevelkého místa vysoko v rakouských Alpách. Dnes se již průmyslová těžba v této chráněné oblasti národního parku nepovoluje, ale zlata je tady pořád ještě dost. A tak opravdu stačí se jen shýbnout a s trochou šikovnosti a za pomoci zlatokopeckého náčiní se na vás po chvíli zatřpytí vaše první zlaté šupinky. Nevěříte?! Tak vyzkoušejte, a přesvědčíte se sami! A mimo to uvidíte ještě spoustu dalších pokladů, které ukrývají alpští velikáni. 

PROGRAM ZÁJEZDU

1. den: Odjezd z Prahy krátce po půlnoci.  

Ráno příjezd do Berchtegadenských Alp. Prohlídka historického Obersalzbergu - Hitlerova sídla - Kehlsteinhaus v Berchtegadenských Alpách. Zastávka u jezera Kőnigsee

Odpoledne zastávka u hradu či pevnosti Hohenwerfen. Hrad Hohenwerfen je jedním z nejstarších a nejrozsáhlejších hradních systémů v Rakousku. Byl vybudován již v 11. století na vysoké skále nad městem Werfen. Přístup do hradu vám usnadní lanovka. Vedle typických historických expozic se na hradě nalézá rovněž ornitologická stanice chovající množství ptačích dravců z celého světa. V rámci návštěvy hradu budete moci shlédnout i originální ptačí show - ukázky z výcviku těchto králů nebeských výšin (pokud to počasí a další podmínky dovolí). 

Večer ubytování v penzionu. 

2. den: Dopoledne vycházka ke Krimmelským vodopádům, které patří k jedněm z největších v Evropě. Odpoledne návštěva Kaprunu, horského střediska se známým ledovcem (možnost výletu lanovkou k ledovci). Dále zastávka v Zell am See, prohlídka horského střediska, krátké volno. 

Večer návrat na ubytování. 

3.den: Dopoledne vyrazíme vzhůru Rauriským údolím až pod jeho nejvyšší vrcholky - Sonnblick (3105 m) a Hocharn (3245 m). Na konci údolí narazíme na místa, kde se z horských potoků kdysi rýžovalo zlato. A sami si budete moci vyzkoušet jak dnes "chutná" zlatá horečka. Zlatokopecké štěstí můžete vyzkoušet pod vedením zkušených instruktorů. Odpoledne zastávka u městečka St. Johann, kde se nachází jedna z nejnavštěvovanějších soutěsek v Rakousku - soutěska Lichtensteinklamm. Bouřící vody se zde prodírají úzkou soutěskou a turistická cesta se skládá z četných dřevěných mostů či tunelů proražených ve skalním masivu. 

 Pozdě večer návrat do ČR.

SLUŽBY A PŘÍPLATKY, 14.06.2024 - 16.06.2024

Služby Kapacita Cena
cena za osobu Vyprodáno! 5990 Kč
Příplatky Kapacita Cena
1-lůžkový pokoj Vyprodáno! 2790 Kč
komplexní pojištění Vyprodáno! 180 Kč
Odjezdová místa Kapacita Cena
Slaný Vyprodáno! 0 Kč
Kladno Vyprodáno! 0 Kč
Praha Vyprodáno! 0 Kč
Příbram Vyprodáno! 0 Kč
České Budějovice Vyprodáno! 0 Kč

ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE

  • dopravu autokarem
  • 2x nocleh (2-3 lůžkové pokoje)
  • 2x polopenze
  • služby průvodce

ZÁKLADNÍ CENA NEZAHRNUJE

  • komplexní pojištění
  • vstupné (orientačně): Eisriesenwelt 19 EUR, pevnost Hohenwerfen 9-14 EUR, lanovka Stubnerkogel 23,50 EUR, lázně Alpentherme 42 EUR, soutěska Lichtensteinklamm 4 EUR, rýžování zlata 3 EUR s instruktáží 6 EUR

POZNÁMKY

vstupné (orientačně): pevnost Hohenwerfen 9-14 EUR,  soutěska Lichtensteinklamm 4 EUR, rýžování zlata 3 EUR s instruktáží 6 EURPro více informací o Rakousku navštivte naše webové stránky poznavaci-zajezdy.slantour.cz.