DOPORUČUJEME

KONTAKTNÍ INFORMACE

Logo CK SLAN tour

Web slantour.cz provozuje SLAN tour s.r.o.

tel.: (+ 420) 312522702
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz
web: www.slantour.cz

kompletní kontakty

Würzburg a Frankfurt: Poklady benátského umění

Zobrazili jste zájezd s prošlými termíny, vyberte prosím zájezd z naší aktuální nabídky.

Dvoudenní zájezd do Německa nabídne nejslavnější díla benátské renesance a benátského baroka. S benátskou renesancí doby malíře Tiziana a Giorgiona se seznámíme na velkolepé výstavě ve Städelově muzeu ve Frankfurtu nad Mohanem. Ve Würzburgu navštívíme biskupskou rezidenci, kde slavný benátský malíř Giovanni Battista Tiepolo se svými pomocníky vytvořil jedinečnou freskovou výzdobu, která je fascinujícím příkladem malířského iluzionismus a velkým zážitkem pro každého obdivovatele benátského umění.

PROGRAM ZÁJEZDU

1. den: V sobotu odjezd z Prahy v 6.00 hodin od HLAVNÍHO NÁDRAŽÍ V PRAZE (parkoviště nad stanicí metra), technická zastávka na česko-německé hranici, kolem poledne příjezd do Würzburgu. Společná návštěva biskupské rezidence ve Würzburgu, která byla roku 1981 zařazena na seznam UNESCO - Světové kulturní dědictví. Zde především podrobná prohlídka jedinečného Tiepolova díla. Současně budeme věnovat pozornost památkám baroka a rokoka ve městě a tvorbě velkého umělce, který pracoval přímo ve Würzburgu - pozdně gotickému řezbáři a sochaři Tilmanovi Riemenschneiderovi, který je pro Němce stejně slavný jako malíř Albrecht Dürer. V podvečer ubytování a noc ve Frankfurtu nad Mohanem.

2. den: V neděli dopoledne individuální prohlídka velkolepé výstavy Tiziana a renesance v Benátkách, kde budou zastoupeni malíři Tizian, Bellini, Giorgione, Sebastiano del Piombo, Lorenzo Lotto, Jacopo Tintoretto a Paolo Veronese. Odpoledne komentovaná prohlídka stálých sbírek Staedelova muzea ve Frankfurtu nad Mohanem. Pozornost budeme věnovat slavným obrazům, které vytvořili Botticelli, Jan van Eyck, Hieronymus Bosch, Holbein, Cranach, Vermeer, Rembrandt van Rijn, Hals, Monet, Manet, Degas a Renoir. Nezapomeneme na společnou ochutnávku proslulých frankfurtských párků. Příjezd do Prahy kolem 22 hodiny.

SLUŽBY A PŘÍPLATKY, 18.05.2019 - 19.05.2019

Služby Kapacita Cena
cena za osobu Vyprodáno! 3490 Kč
Příplatky Kapacita Cena
Komplexní pojištění - Kooperativa Volno 80 Kč
1-lůžkový pokoj Volno 690 Kč
Odjezdová místa Kapacita Cena
Praha Volno 0 Kč
Slaný Volno 0 Kč

ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE

  • dopravu autokarem
  • 1x nocleh v hotelu
  • 1x snídani
  • místní poplatek
  • osobní audio systém
  • služby průvodce CK

ZÁKLADNÍ CENA NEZAHRNUJE

  • komplexní pojištění
  • vstupy do objektů

POZNÁMKY

Zájezd pořádá cestovní kancelář SLAN tour ve spolupráci s Klubem přátel Stavitelů katedrál a agenturou ARS AURO PRIOR Petra Kováče. Historik umění a umělecký publicista PhDr. Peter Kováč je autorem série knih o gotickém a renesančním umění a bude průvodcem zájezdu.