DOPORUČUJEME

KONTAKTNÍ INFORMACE

Logo CK SLAN tour

Web slantour.cz provozuje SLAN tour s.r.o.

tel.: (+ 420) 312522702
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz
web: www.slantour.cz

kompletní kontakty

Wroclaw a zámek Książ

Tento zájezd již není v naší nabídce!

DOKUMENTY

VŠECHNY TERMÍNY

  Zobrazili jste zájezd s prošlými termíny, vyberte prosím zájezd z naší aktuální nabídky.

  Jednodenní autokarový zájezd do polského Slezska a na zámek Książ
  Možná jste už někdy slyšeli o Vratislavi. Také jste možná už slyšeli o polské Wrocławi. Ať už jste o tomto městě slyšeli v českém či polském překladu, zajisté to bylo v souvislosti s historií a architekturou. Wrocław totiž platí za hlavní historické město Slezska, což je polský region, který je nám Čechům velmi blízký.

  PROGRAM ZÁJEZDU

  V ranních hodinách odjezd z ČR.
  Předpokládaný příjezd k zámku Książ kolem 10:00.
  10:00 - 12:00 prohlídka zámku Książ a jeho okolí.
  12:30 přejezd do Wroclawi.
  Předpokládaný příjezd do Wroslawi kolem 14:00.
  14:00 - 17:00 prohlídka Wroclawi
  17:30 odjezd zpět do ČR.
  Předpokládaný návrat do Prahy kolem 22:00.


  Tento zájezd již není v naší nabídce!

  PODROBNÝ POPIS

  Pouhých 20 km od českého Adršpachu se v oblasti polského Slezska rozkládá jedna z největších obytných staveb v zemi. Jde o zámek Książ (čtěte Kšjonž), což z polštiny přeloženo znamená "kníže", který leží na skalním útesu na předměstí města Walbrzych.
  Byl vystavěn ve 13. století a dnes je třetím největším zámkem v celém Polsku. Přestože se jedná o jednu z nejvýznamnějších polských památek, navíc tak blízko našich hranic, je u nás prakticky neznámý. A přitom se jedná po Malborku a krakovském Wawelu o třetí největší hrad v Polsku a největší hradní stavbu Slezska, která je navíc obestřena dosud nevyjasněnými záhadami, vztahujícími se k událostem za 2. světové války. Tehdy totiž Němci vybudovali pod hradem síť podzemních chodeb, o jejichž účelu se zatím dá jen spekulovat.
  Návštěvníci hradu se musí připravit na to, že je čeká opravdu nevšední zážitek plný překvapení. V barokním Maxmiliánově křídle je to celá řada komnat. Výzdoba těchto místností byla v poválečných letech restaurována a nabízí tak ukázku života zejména posledních majitelů zámku. Mezi všemi ovšem vyniká hlavní Maxmiliánův sál, sloužící původně k přijímání hostů.
  Navštívit můžete i známý státní hřebčín. Nachází se v blízkosti, zámku Książ (asi 8 minut chůze).
  Věhlas hřebčína přesahuje hranice Polska. Byl postaven v první polovině 19. století do tvaru atria. Jeho chloubou je krytá jízdárna, jedna z nejpěknějších v Evropě. Je postavená z modřínového dřeva na ploše 800 m2. Je často využívána pro mezinárodní závody v parkúru, v drezurních soutěžích, k přehlídkám a dražbám koní. Dnes je hřebčín Książ hlavním centrem a jediným státním chovem slezského plemene, které je od roku 2005 chráněným plemenem. 

  Wrocław je čtvrté největší město Polska a zároveň jedno z nejstarších. Ve městě najdete unikátní architekturu, spoustu církevních staveb a dokonce ostrovy. K radosti turistů jsou téměř všechny významné památky soustředěny v centru či v dosahu krátké procházky. K oblíbenosti Wrocławi velmi přispívá také řeka Odra, která městem protéká a dotváří jeho vzhled.
  Můžete se projít po 112 mostech a 12 ostrovech a odpočinout si v krásných poříčních parcích. Dohromady se skvěle dochovanou gotickou architekturou nejednoho napadne srovnání s italskými Benátkami.
  Rynek - wrocłavské staré trhové náměstí je druhé největší v zemi. Prvenství mu vyfouklo náměstí v Krakově. Rušný Rynek byl v posledních letech kompletně zrenovovaný a obdivovat tady můžete různé styly architektury. Wrocławská radnice je jednou z nejhezčích historických radnic v Polsku. Stavba budovy a výzdoba dohromady vznikaly tři století. Ve skoro nezměněné podobě si ji můžete prohlédnout i dnes, dokonce bez větší újmy ustála i druhou světovou válku. Při prozkoumání radnice narazíte na tři části.
  Mimo jiné nezapomeňte navštívit Rytířský sál (Sal rycerska) s původní vyřezávanou výzdobou z konce 15. století a Knížecí sál (Sala Ksiąźęca), kde původně bývala kaple. Exteriéry jsou stejně úžasné jako interiéry.
  Hydropolis je rozhodně jedna z nejzajímavějších atrakcí Wroclawi. Budete překvapeni, z kolika různých aspektů lze ukázat jedinou látku, která na naší planetě vystupuje ve všech třech skupenstvích. Muzeum vody je umístěno v příhodném místě - části staré vodárny, a konkrétně v bývalých filtrech, kde se voda propouštěla přes obrovské množství písku. Písek z filtrů zde již nenajdeme, ale zůstala po něm podzemní stavba. Nyní se v ní nachází celá expozice muzea.

  ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE

  • dopravu autokarem
  • služby průvodce

  ZÁKLADNÍ CENA NEZAHRNUJE

  • vstupenky
  • pojištění

  Orientační ceny vstupů, dle vlastního výběru: 
  Národní muzeum - 15 zl, katedrála, vstup do zadních kaplí - 4 zl, věž katedrály - 5 zl, koste sv. Alžběty - 5 zl, univerzita - Aula Leopoldina - 12 zl (2-4 sály), Raclawické panoráma - 30 zl, japonská zahrada - 4 zl, hala století - 12 zl, mrakodrap Sky Tower o víkendu - 15 zl, Hydropolis - 27 zl (rodinné 2+2 - 72 zl), muzeum architektury - 10 zl, 
  Vstupy je nutno platit ve Zlotých. 1 zl = cca 6 Kč
  Doporučujeme cca 50 Zlotých.

  POZNÁMKY

  Odjezdová místa a časy:
  Slaný: Od Váhy 5.00
  Kladno: nám. Sítná, zast. MHD přímo u hlavní silnice na straně u hotelu Kladno 5.20
  Praha: Praha 6, Dejvice, výstup z metra, zastávka MHD směr centrum, hotel Diplomat 5.50
  Poděbrady: parkoviště u Benziny, Bílkova ulice 06:40


  V případě, že objednáváte pojištění léčebných výloh. Prosíme o uvedení minimálně data narození u všech pojišťovaných osob. Bez tohoto údaje neleze pojištění zajistit.