DOPORUČUJEME

KONTAKTNÍ INFORMACE

Logo CK SLAN tour

Web slantour.cz provozuje SLAN tour s.r.o.

tel.: (+ 420) 312522702
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz
web: www.slantour.cz

kompletní kontakty

Víkend v jižních Čechách s výletem do Rakouska

Čekají na vás místa, která jsou spojena s řadou slavných českých osobnosti - vojevůdcem Janem Žižkou z Trocnova, šlechticem Petrem Vokem z Rožmberku či stavitelem jihočeských rybníků Jakubem Krčínem. 


PROGRAM ZÁJEZDU

1.den:  Ráno odjezd z Prahy do oblasti jižních Čech. Nejprve se zastavíme v historickém a lázeňském městě Třeboň.  Třeboňský zámek byl posledním sídlem slavného rodu Rožmberků. Procházka centrem města s malebným náměstím i uličkami plnými rybích restaurací, zámeckým parkem i kolem rybníka Svět k jedné z nejzajímavějších staveb jižních Čech, Schwarzenberské knížecí hrobce.

Odpoledne pak zamíříme do rodiště nejslavnějšího českého vojevůdce, Jana Žižky z Trocnova.

V Trocnově navštívíme vzpomínkový areál, který je věnován památce slavného rodáka a proslulého vojevůdce. Můžete shlédnout nejen památník Jana Žižky, ale také základy dvorce, který patřil Janu Žižkovi.

Později odpoledne dorazíte do Borovan, kde si prohlednete augustiánský klášter. Klášter v Borovanech byl založen v roce 1455. V roce 1785 byl klášter zrušen a novými vlastníky, Schwarzenberky, byl přestavěn na zámek. 

Večer ubytování v hotelu.


2.den:  V tento den se vydáte na celodenní výlet do Rakouska.

Nejprve se vydáme k hradu Heidenreichstein o kterém se říká, že je to nejkrásnější vodní hrad v Rakousku. Hrad Heidenrechstein je největším středověkým rakouským vodním hradem a říká se o něm, že nebyl nikdy dobyt.  Hrad pochází již z roku 1160! Do hradu se dostanete jen přes dva padací mosty. 

Odpoledne pak zamíříte do městečka Weitra. Weitra dala název celému okolnímu kraji: Vitorazsko. Je spojeno se šlechtickým rodem Kuenringů, z něhož pocházela i známá milenka krále Přemysla Otakara II. Anežka zvaná Palceřík. Vedle historického centra města můžete navštívit i zámek, který byl, původně jako hrad,  založen již ve 13. století. Současná podoba zámku pochází z 18. století.

V podvečer návrat do hotelu.


3.den: Dopoledne se vypravíme typickou jihočeskou krajinou plnou rybníků na tvrz Žumberk. Tvrz Žumberk je historicky i stavebně unikátně dochovaným  komplexem opevněného jádra středověké vesnice.  Vedle vlastní tvrze se zachovala i část hradební zdi a několik bašt.  Žumberk byl střídavě ve vlastnictví cisterciáckého kláštera ve Vyšším Brodě a rodu Rožmberků, později pak Švamberků.

Kolem poledne přejdeme do městečka Nové Hrady, kde si budete moci prohlédnout jak  pěkné historické centrum s řadou hospůdek a restaurací, tak třeba i místní kovárnu. Hlavním cílem je však rozsáhlý komplex hradu. Původně gotický hrad byl založen v polovině 13. století pány z Landštejna, později přešel do vlastnictví  rodu  Rožmberků. Po bitvě na Bílé hoře jej získal rod Buquoyů, kteří zde žili až do roku 1945.

Návrat do Prahy ve večerních hodinách.

SLUŽBY A PŘÍPLATKY, 28.05.2021 - 30.05.2021

Služby Kapacita Cena
cena zájezdu Volno 3490 Kč
Příplatky Kapacita Cena
1- lůžkový pokoj Volno 1180 Kč
Komplexní pojištění Kooperativa Volno 120 Kč
Odjezdová místa Kapacita Cena
Slaný Volno 0 Kč
Kladno Volno 0 Kč
Praha Volno 0 Kč
Benešov Volno 0 Kč

UBYTOVÁNÍ, POKOJE

1- a 2- lůžkové pokoje se sociálním zařízením


PODROBNÝ POPIS

Orientační ceny vstupů:
Zámek Třeboň: Trasa Rožumberské renesanční interiery 120 Kč/dospělý, 80 Kč/děti 6 - 18 let a senioři od 65 let, děti do 6 let zdarma
Schwarzenberská hrobka: Kaple a krypta 90 Kč/dospělý, 60 Kč/děti 6 - 18 let a senioři od 65 let, děti do 6 let zdarma  
Agustiánský klášter v Borovanech: dospělí 70 Kč, senioři od 65, ZTP a děti (6-15 let) 40 Kč

ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE

  • 2x nocleh 
  • 2x snídaně
  • dopravu autokarem
  • služby průvodce 

ZÁKLADNÍ CENA NEZAHRNUJE

  • vstupné do objektů
  • místní poplatek

OBJEDNÁVKA ZÁJEZDU/POBYTU