DOPORUČUJEME

Vlakem do Budapešti s průvodcem
Vlakem do Budapešti s průvodcem
Maďarsko,
cena od: 5490 Kč
Rio de Janeiro a vodopády Iguacú
Rio de Janeiro a vodopády Iguacú
Brazílie,
cena od: 34880 Kč
Rio de Janeiro a Copacabana
Rio de Janeiro a Copacabana
Brazílie,
cena od: 24990 Kč
Podzim v maďarských termálních lázních
Podzim v maďarských termálních lázních
Maďarsko,
cena od: 2490 Kč
Májový víkend v maďarských termálech
Májový víkend v maďarských termálech
Maďarsko,
cena od: 6490 Kč

KONTAKTNÍ INFORMACE

Logo CK SLAN tour

Web slantour.cz provozuje SLAN tour s.r.o.

tel.: (+ 420) 312522702
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz
web: www.slantour.cz

kompletní kontakty

Víkend v Budapešti - vlakem

Nabízíme vám možnost strávit příjemný víkend v městě na Dunaji. Budapešť nabízí řadu zajímavých míst i aktivit. Navíc, vydat se do tohoto města můžete netradičním způsobem - s trochou nostalgie se můžete vydat do metropole Maďarska vlakem.   

PROGRAM ZÁJEZDU

1. den: Ráno odjezd z Prahy rychlíkem do Budapešti (EC 275, odjezd z Prahy v 7:51). Příjezd do Budapešti v odpoledních hodinách (14:19). Ubytování v hotelu.

2. den: Volno, prohlídka města.

3. den: dopoledne volno. Odpoledne odjezd z Budapešti zpět do ČR (rychlík EC 272, odjezd v 15:41). Příjezd do Prahy ve večerních hodinách (22.09). 

 

SLUŽBY A PŘÍPLATKY, 19.04.2019 - 21.04.2019

Služby Kapacita Cena
cena za osobu / hotel 3*
[podrobnosti]
Volno 6190 Kč
cena za osobu / hotel 4*
[podrobnosti]
Volno 7090 Kč
Příplatky Kapacita Cena
prodloužení pobytu o další noc / hotel 3* Volno 790 Kč
příplatek 1-lůžkový pokoj ve 3* hotelu Volno 1490 Kč
prodloužení pobytu o další noc / hotel 4* Volno 1250 Kč
příplatek 1-lůžkový pokoj ve 4* hotelu Volno 1990 Kč
lehátkový vlak (4 nebo 6 místné lehátkové kupé) Volno 990 Kč
lůžkový vlak (2-lůžkový oddíl) Volno 2490 Kč
Komplexní pojištění - Kooperativa Volno 120 Kč
Odjezdová místa Kapacita Cena
odjezd Praha Volno 0 Kč
odjezd Pardubice Volno 0 Kč
odjezd Brno Volno -250 Kč
odjezd Břeclav Volno -250 Kč

PODROBNÝ POPIS

Nástupní / odjezdová místa: Praha, Pardubice, Brno, Břeclav.

V případě požadavku je možné zajistit dopravu nočním lehátkovým vlakem. V tomto případě je odjezd z Prahy do Budapešti již předchozí den krátce před půlnocí (23:45), příjezd do Budapešti ráno (8:35). A odjezd z Budapešti ve večerních hodinách (20:05), příjezd do Prahy pak následující den ráno (6:23).  V případě této varianty je tedy zájezd de facto 5-denní. 1. den před půlnocí odjezd z Prahy, 2.- 4. den pobyt v Budapešti, 5. den Časně ráno návrat do Prahy.

 

Co navštívit v Budapešti:

Parlament - nejfotografovanější budova v Budapešti - 2250 HUF

Postaven na přelomu 19. a 20. století, největší budova v Maďarsku, 691 místností, inspirací při stavbě byl částečně i Londýnský parlament. Parlament je z venku opravdu krásný, ale uvnitř vás doslova uchvátí luxusem a zlatem všude kam se podíváte. Dovnitř se dostanete pouze s průvodcem a je potřeba si předem vyzvednou vstupenky na konkrétní čas. V parlamentu jsou k vidění i korunovační klenoty.

 

Bazilika Svatého Štěpána - 600 HUF

Bazilika sv. Štěpána je nejvýznamnější duchovní stavbou v Maďarsku, jedním z nejvyhledávanějších turistických cílů a zároveň třetí nejvyšší stavbou Maďarska. Je pojmenována na počest prvního uherského krále a světce Štěpána, jehož mumifikovaná ruka je uložena v relikviáři.

 

Hradní vrch Budín - 900 HUF

Královský palác, který leží na kopci nad městem a je z něj výhled na celou Budapešť. Dostat se na něj dá buď pěšky a nebo historickou zubačkou Sikló, která je hned za Řetězovým mostem (cena 800 HUF/os.). Na kopci jsou kromě hradu i 3 kostely, muzea, náměstí a spousta malých domků a uliček.

 

Rybářská bašta - 300 HUF

Nejkrásnější místo z celé Budapešti. Kouzelná stavba se sedmi věžičkami se vystavěla na začátku 20. st. Předtím, se na jejím místě nacházel středověký rybí trh. Věže mají symbolizovat maďarské stany a výhled z nich je okouzlující. Přímo v prostorách bašty se nachází i restaurace s krásným výhledem a živou hudbou.

 

Řetězový most

Hlavní chloubou Budapešti jsou mosty přes Dunaj. Nejvýznamnější a nejstarší je Řetězový most (Lánchíd) z roku 1839, hned vedle je poměrně moderní Alžbětin (Erzsébet híd) z roku 1903 a kousek za ním je úžasný železný Most Svobody. Významný most je i Markétin most, z kterého je přístup na Markétin ostrov.

 

Markétin ostrov

Je to velký ostrov přímo uprostřed Dunaje, kousek od centra města a parlamentu. Na ostrově je koupaliště, stadion, zřícenina hradu a spousta dalších atrakcí. Celý ostrov slouží pro zábavu, odpočinek a rekreaci a jde v podstatě o jeden obrovský park.

 

termální lázně Gellért - celodenní vstup cca 5100-5700 HUF

Lázně Gellért patří stejně jako Széchenyi k těm nejslavnějším v Budapešti. Tyto lázně jsou uvnitř velmi okázalé a dá se říci, že se jedná o koupání na způsob vládců, které znáte jen z filmů. Termální voda je zde směsicí 13ti pramenů, které dodávají vodu o teplotě 27- 48 °C s obsahem rádia. K dispozici jsou také parní komory a vanové koupele. V létě je k dispozici venkovní bazén s vlnobitím a vnitřní perličkový bazén. Hlavní bazén a jeho hala je fascinující, má například i posuvnou střechu která umožňuje koupání pod širým nebem.

 

ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE

  • jízdenku vlakem z Prahy do Budapešti a zpět (2. třída v základní ceně)
  • místenku na obě cesty z ČR do Budapešti a zpět
  • 2x nocleh v hotelu v centru Budapešti (osoba, v 2-lůžkovém pokoji, hotel 3* v základní ceně)
  • 2x snídani

ZÁKLADNÍ CENA NEZAHRNUJE

  • místní transfery
  • služby průvodce CK

POZNÁMKY

Doporučujeme objednávat s alespoň 2-měsíčním předstihem, vzhledem k možné změně ceny jízdenky. OBJEDNÁVKA ZÁJEZDU/POBYTU