DOPORUČUJEME

KONTAKTNÍ INFORMACE

Logo CK SLAN tour

Web slantour.cz provozuje SLAN tour s.r.o.

tel.: (+ 420) 312522702
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz
web: www.slantour.cz

kompletní kontakty

Vídeňské výstavy: Hundertwasser a Schiele, Aztékové, Gerhard Richter

DALŠÍ INFORMACE

  • Vídeň - hlavní město Rakouska
    Vídeň - hlavní město Rakouska Vídeň je hlavní město Rakouska, současně také statutární město a zároveň také jedna z jeho spolkových zemí. Leží na řece Dunaj a se...

Vídeňská Albertina nabídne atraktivní výstavu Künstler & Modell (Von Michelangelo bis Schiele), která představí slavné modelky a modely umělců od dob italské renesance až po dobu vídeňské secese. Weltmuseum ve Vídni nabídne velkolepou archeologickou a uměleckou výstavu Aztékové o civilizaci 14. a 15. století v Mexiku, kterou zničil v letech 1519-1521 dobyvatel Cortéz. A Leopold museum připravilo úžasnou konfrontaci Hundertwassera a Schieleho. Speciální téma krajinomalby nabízí výstava nejvýznamnějšího současného malíře v Německu Gerharda Richtera. Nenechte si tyto výstavy ujít!

PROGRAM ZÁJEZDU

1. den: V pátek ráno v 7.00 odjezd z Prahy od Hlavního nádraží. Technické zastávky cestou do Rakouska. Kolem poledne příjezd do Vídně. Prohlídka výstavy KÜNSTLER & MODELL v Albertině a výstavy nejslavnějšího německého malíře současnosti GERHARDA RICHTERA v Kunstforum. V podvečer ubytování v hotelu ve Vídni.
2. den: V sobotu dopoledne výstava AZTÉKOVÉ, odpoledne návštěva výstavy HUNDERTWASSER A SCHIELE a poté prohlídka s konfrontací významných architektonických děl vídeňské secese a domů Hundertwassera ve Vídni. Kolem 17.00 odjezd zpět do ČR a příjezd do Prahy kolem 22.00 hodin.

SLUŽBY A PŘÍPLATKY, 08.01.2021 - 09.01.2021

Služby Kapacita Cena
cena zájezdu Volno 3690 Kč
Příplatky Kapacita Cena
komplexní pojištění Kooperativa Volno 80 Kč
příplatek: 1/1 pokoj Volno 990 Kč
Odjezdová místa Kapacita Cena
Slaný Volno 0 Kč
Praha Volno 0 Kč
Jihlava Volno 0 Kč
Znojmo Volno 0 Kč

PODROBNÝ POPIS

Výstava v Albertině Künstler & Modell (Von Michelangelo bis Schiele) se zabývá tématem, které bývá opomíjeno. Představí slavné modelky a modely umělců od dob Michelangela a Dürera až po dobu secesních malířů Klimta a Schieleho. Zastoupeny budou zejména intimní kresby, které diváci běžně nevidí!

Weltmuseum ve Vídni nabízí výstavu Aztékové vytvořenou ve spolupráci s německými a mexickými institucemi. Aztécká říše představovala v 15. a na počátku 16. století jednu z největších velmocí v předkolumbovské Americe. Hlavní město Tenochtitlán ležící ostrovech v západní části jezera Texcoco bylo zázrakem své doby. Stály tam obrovské pyramidy, velká náměstí, zahrady a četné domy pro více než sto tisíc obyvatel. Dokonce i dobyvatel města Hernán Cortés byl civilizací Aztéků udiven a pozorně si všímal věcí, kterými Indiáni předčili Španěly. Slavnostní koruna z barevného peří, kterou nosil poslední vládce Aztéků Montezuma II, byla jako rarita poslána Karlu V., svatému římskému císaři a králi Španělska. Tehdy ji uviděl malíř Albrecht Dürer a tvrdil, že šlo o umělecký zázrak. Koruna bude součástí výstavy, na které diváci uvidí i nově objevené archeologické poklady, zejména mistrovské ukázky aztéckého umění a řemeslného umění, které patřily k luxusnímu vybavení paláců a pyramid.

Leopold muzeum kvůli koronaviru prodloužilo trvání atraktivní výstavy Hundertwasser a Schiele. Nabídne nám pohled na tvorbu dvou umělců, kteří ovlivnili moderní Vídeň. Schieleho, nejslavnějšího představitele pozdní secese a expresionismu, netřeba představovat. Hundertwasser, vlastním jménem Friedrich Stowasser se proslavil jako architekt, grafik a malíř. Jeho obrazy jsou často prostoupeny přírodními tvary a secesními spirálami, inspiroval se vídeňskou secesí, zejména dílem Gustava Klimta a Egona Schieleho. Po výstavě se společně vydáme za významnými architektonickými díly vídeňské secese a poté zajedeme autobusem ke slavným Hundertwaserovým domům na břehu Dunaje.

Výstava v Kunstforum Wien nabízí bilanci krajinomaleb nejvýznamnějšího současného německého malíře Gerhaeda Richtera. Sám autor o nich říká: "V mých krajinách je zřejmá návaznost na romantismus. Mám staromilské tendence, a jsem rád, když mě občas někdo charakterizuje jako pokračovatele v odkazuje Caspara Davida Friedricha, největšího krajináře první poloviny 19. století."

ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE

  • doprava autokarem
  • 1x nocleh v hotelu 
  • 1x snídani
  • služby průvodce

ZÁKLADNÍ CENA NEZAHRNUJE

  • komplexní pojištění
  • vstupy do objektů a na výstavy

POZNÁMKY

Autokarový zájezd bez nočních přejezdů pořádá cestovní kancelář SLAN tour ve spolupráci s uměleckohistorickou agenturou ARS AURO PRIOR PhDr. Petera Kováče a s Klubem přátel Stavitelů katedrál. Zájezd připravil a provádí historik umění PhDr. Peter Kováč, autor série knih Stavitelé katedrál.OBJEDNÁVKA ZÁJEZDU/POBYTU