DOPORUČUJEME

KONTAKTNÍ INFORMACE

Logo CK SLAN tour

Web slantour.cz provozuje SLAN tour s.r.o.

tel.: (+ 420) 312522702
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz
web: www.slantour.cz

kompletní kontakty

Vídeňské podzimní výstavy: Hundertwasser a Schiele, Aztékové

OBJEDNÁVKA

DALŠÍ INFORMACE

  • Vídeň - hlavní město Rakouska
    Vídeň - hlavní město Rakouska Vídeň je hlavní město Rakouska, současně také statutární město a zároveň také jedna z jeho spolkových zemí. Leží na řece Dunaj a se...

Jako tradičně nabídne podzimní Vídeň 2020 velmi atraktivní výstavy. Albertina sice odsunula výstavu Itala Modiglianiho a Španěla Pabla Picassa až na následující rok, ale nabídne velmi atraktivní výstavu klasiků moderního umění ze světoznámé švýcarské soukromé sbírky Hahnloser. Weltmuseum ve Vídni nabídne velkolepou archeologickou a uměleckou výstavu Aztékové o civilizaci 14. a 15. století v Mexiku, kterou zničil v letech 1519-1521 dobyvatel Cortéz. A Leopold museum připravilo úžasnou konfrontaci Hundertwassera a Schieleho. Nenechte si tyto výstavy ujít!

PROGRAM ZÁJEZDU

1. den: V sobotu ráno v 7.00 odjezd z Prahy od Hlavního nádraží, technické zastávky cestou. Kolem poledne příjezd do Vídně. Prohlídka výstavy HAHNLOSEROVY SBÍRKY v Albertině a odpoledne pro zájmce výstava nejslavnějšího německého malíře současnosti GERHARDA RICHTERA v Kunstforum. V podvečer ubytování v hotelu ve Vídni.
2. den: V neděli dopoledne výstava AZTÉKOVÉ, odpoledne návštěva výstavy HUNDERTWASSER A SCHIELE a poté prohlídka s konfrontací významných architektonických děl vídeňské secese a domů Hundertwassera ve Vídni. Pro zájemce možnost individuálně navštívit výstavu LUDWIG VAN BEETHOVEN A VÝTVARNÉ UMĚNÍ v Uměleckohistorickém muzeu. Kolem 17.00 odjezd do ČR a příjezd do Prahy kolem 22.00 hodin.

TERMÍNY A CENY

Termín zájezdu cena zájezdu
07.11. - 08.11.20203690 Kč Podrobnosti
14.11. - 15.11.20203790 Kč Podrobnosti

PODROBNÝ POPIS

Hahnloserova sbírka, jedna z nejdůležitějších soukromých sbírek francouzské moderny, byla vytvořena mezi lety 1905 a 1936. Sběratelský pár Arthur Hahnloser a Heda Hahnloser-Bühler se přátelili s Bonnardem a Matissem, kupovali jejich obrazy a pod jejich vlivem pořídili i sbírku Cézanna, Renoira, Toulouse-Lautreca a Vincenta van Gogha. Výstava v Albertině představí 120 největších pokladů sbírky a nabídne reprezentativní přehled této mezinárodně jedinečné kolekce klasiků moderního umění. Bude to obrovská podívaná na významné představitele evropské umělecké avantgardy na přelomu 19. a 20. století.

Weltmuseum ve Vídni nabízí výstavu Aztékové vytvořenou ve spolupráci s německými a mexickými institucemi. Aztécká říše představovala v 15. a na počátku 16. století jednu z největších velmocí v předkolumbovské Americe. Hlavní město Tenochtitlán ležící ostrovech v západní části jezera Texcoco bylo zázrakem své doby. Stály tam obrovské pyramidy, velká náměstí, zahrady a četné domy pro více než sto tisíc obyvatel. Dokonce i dobyvatel města Hernán Cortés byl civilizací Aztéků udiven a pozorně si všímal věcí, kterými Indiáni předčili Španěly. Slavnostní koruna z barevného peří, kterou nosil poslední vládce Aztéků Montezuma II, byla jako rarita poslána Karlu V., svatému římskému císaři a králi Španělska. Tehdy ji uviděl malíř Albrecht Dürer a tvrdil, že šlo o umělecký zázrak. Koruna bude součástí výstavy, na které diváci uvidí i nově objevené archeologické poklady, zejména mistrovské ukázky aztéckého umění a řemeslného umění, které patřily k luxusnímu vybavení paláců a pyramid.

Leopold muzeum kvůli koronaviru prodloužilo trvání atraktivní výstavy Hundertwasser a Schiele. Nabídne nám pohled na tvorbu dvou umělců, kteří ovlivnili moderní Vídeň. Schieleho, nejslavnějšího představitele pozdní secese a expresionismu, netřeba představovat. Hundertwasser, vlastním jménem Friedrich Stowasser se proslavil jako architekt, grafik a malíř. Jeho obrazy jsou často prostoupeny přírodními tvary a secesními spirálami, inspiroval se vídeňskou secesí, zejména dílem Gustava Klimta a Egona Schieleho. Po výstavě se společně vydáme za významnými architektonickými díly vídeňské secese a poté zajedeme autobusem ke slavným Hundertwaserovým domům na břehu Dunaje.

ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE

  • doprava autokarem
  • 1x nocleh v hotelu 4*
  • 1x snídani
  • služby průvodce

ZÁKLADNÍ CENA NEZAHRNUJE

  • komplexní pojištění
  • vstupy do objektů a na výstavy

POZNÁMKY

Autokarový zájezd bez nočních přejezdů pořádá cestovní kancelář SLAN tour ve spolupráci s uměleckohistorickou agenturou ARS AURO PRIOR PhDr. Petera Kováče a s Klubem přátel Stavitelů katedrál. Zájezd připravil a provádí historik umění PhDr. Peter Kováč, autor série knih Stavitelé katedrál.