DOPORUČUJEME

Bratislava - metropole umění na Dunaji
Bratislava - metropole umění na Dunaji
Slovensko,
cena od: 4990 Kč
Siena a umělecké památky Toskánska
Siena a umělecké památky Toskánska
Itálie,
cena od: 12990 Kč
Paříž a její umělci, letecky
Paříž a její umělci, letecky
Francie,
cena od: 12990 Kč
Londýn - metropole umění (letecky)
Londýn - metropole umění (letecky)
Anglie, Londýn
cena od: 18990 Kč

KONTAKTNÍ INFORMACE

Logo CK SLAN tour

Web slantour.cz provozuje SLAN tour s.r.o.

tel.: (+ 420) 312522702
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz
web: www.slantour.cz

kompletní kontakty

Velké německé podzimní výstavy

MATISSE - BONNARD, Papež a papežství od antiky po renesanci.
Richar Lví srdce - hrdina křižáckých výstav.

PROGRAM ZÁJEZDU

1. den: Odjezd z Prahy v 6.00 hodin do Frankfurtu nad Mohanem, technické zastávky cestou, kolem 13.00 hodin příjezd do Frankfurtu, čas na oběd. Návštěva výstavy Matisse -Bonnard ve Städel Museum ve Frankfurtu nad Mohanem, po výstavě hodinová komentovaná prohlídka stále expozice muzea s díly Jana van Eyck, Hieronyma Bosche, Vermeera, Rembrandta, Botticeliho, Moneta, Degase, Cranacha, Renoira a Rodina. Ubytování a noc v hotelu.

2. den: Po snídani  odjezd do Mannheimu, od 10 do 13 hodin prohlídka výstavy Papež a papežství od antiky do renesance v Reiss-Engelhorn-Museen v Mannheimu. Odpoledne přejezd do Špýru, kde od 14 do 16 hodin navštívíte výstavu o Richardovi Lvím Srdci. V podvečer odjezd do Prahy. Příjezd do Prahy plánován na 22.30 hod.

TERMÍNY A CENY

Termín zájezdu cena zájezdu
K zvolenému zájezdu bohužel aktuálně nenabízíme žádný termín.

UBYTOVÁNÍ, POKOJE

Mercure hotel Frankfurt - Eschborn ****

Hotel je situován v business čtvrti tzv. frankfurtského Manhattanu (severozápadní část Frankfurtu). 

Klimatizované pokoje, wifi zdarma.

STRAVOVÁNÍ

V ceně zájezdu je bufetová snídaně.

PODROBNÝ POPIS

Významné německé muzeum umění Städel Museum ve Frankfurtu nad Mohanem připravilo pro zájemce o klasiky moderního umění opravdovou lahůdku: vzájemný dialog malířského díla dvou francouzských velikánů Matisseho a Bonnarda. Henri Matisse patřil k zakladatelům fauvismu a spolu s Picassem náleží k malířům, kteří nejvíce ovlivnili vývoj umění v první polovině dvacátého století. Pierre Bonnard byl člen umělecké skupiny Les Nabis, který velmi originálně navazoval na francouzský impresionismus. Oba umělce spojovala dlouholeté přátelství. Výstava nabídne početný soubor obrazů a kreseb zapůjčený z těchto muzeí: Art Institute of Chicago, Baltimore Museum of Art, Tate Modern v Londýně, Museum of Modern Art v New Yorku, Centre Pompidou v Paříži, Ermitáž v Petrohradu, Ny Carlsberg Glyptotek v Kodani a National Gallery of Art ve Washingtonu. Výstava nabízí úžasný umělecký zážitek.


Mannheimské Reiss-Engelhorn-Museen připravilo společně s univerzitou v Heidelbergu, Vatikánskými muzei, s Bibliotheca Apostolica Vaticana, Fabbrica di San Petro a Archivio Segreto Vaticano velkolepou výstavu Papež a papežství od antiky do renesance, která bude začínat svatým Petrem a přiblíží vývoj papežství až do počátku 16. století. Nejdůležitější období budou představena na základě činností nejvýznamnějších papežům, zejména jejich uměleckých objednávek. Jedná se o úplně první výstavní projekt, který představí dějiny papežství a kulturu na dvoře antických, středověkých a renesančních papežů. K vidění bude téměř tři sta unikátních exponátů z Vatikánu a dalších předních světových muzeí, některé památky budou vystaveny vůbec poprvé mimo vatikánské archivy.


Muzeum ve Špýru vedle slavné katedrály pořádá velkou zemskou výstavu o Richardovi Lvím Srdci, slavném křižáckém rytíři z dynastie Plantagenetů a anglickém králi. Richard byl třetím synem krále Jindřicha a slavné Eleonory Akvitánské. Nevyrůstal v Anglii, nýbrž ve francouzském Anjou, a v mládí byl silně ovlivněn trubadúry a kultem rytířství. Sto padesát exponátů bude do Špýru zapůjčeno z muzeí a knihoven Německa, Velké Británie, Francie, Rakouska a Švýcarska. Výstava nabídne i nový pohled na křížové výpravy do Svaté země.

ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE

  • doprava autokarem
  • 1x nocleh
  • 1x snídani
  • služby průvodce

ZÁKLADNÍ CENA NEZAHRNUJE

  • komplexní pojištění
  • vstupy na výstavy