DOPORUČUJEME

Skotsko - Grand Tour
Skotsko - Grand Tour
Skotsko,
cena od: 18990 Kč
Edinburgh - Easy Fly (letecky)
Edinburgh - Easy Fly (letecky)
Skotsko, Edinburgh
cena od: 8890 Kč
Malta - srdce středomoří
Malta - srdce středomoří
Malta,
cena od: 25990 Kč

KONTAKTNÍ INFORMACE

Logo CK SLAN tour

Web slantour.cz provozuje SLAN tour s.r.o.

tel.: (+ 420) 312522702
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz
web: www.slantour.cz

kompletní kontakty

Skotsko - Grand Tour, letecky

OBJEDNÁVKA

DOKUMENTY

  • Military Tattoo - skotský festival přehlídek vojenských bubeníků a armádních kapel britských a mezinárodních ozbrojených sil

DALŠÍ INFORMACE

Zobrazili jste zájezd s prošlými termíny, vyberte prosím zájezd z naší aktuální nabídky.

Skotsko bez kompromisů!

V rámci tohoto zájezdu vám chceme představit  nejatraktivnější místa, památky i turistické zajímavosti Skotska.
Vedle obvyklých turistických hitů jako je královský Edinburgh, jezero Loch Ness či půvabné Glencoe vám nabídneme i místa a události, které obvykle v nabídkách jiných zájezdů nenajdete: Navštívíte proslulý dudácký festival Military Tattoo, projedete se vlakem Harryho Pottera, vstoupíte do Ztraceného údolí a poznáte i vzdálené tajemné souostroví  Orkney.

PROGRAM ZÁJEZDU

1. den: Odlet z Prahy do Edinburghu v dopoledních hodinách. Přílet do  Edinburghu kolem poledne.  Odpoledne návštěva palírny whisky v Glenkinchie nedaleko Edinburghu. Večer ubytování v hotelu v okolí Edinburghu.
2. den: Ráno vyrazíme do mekky golfu, městečka St. Andrews na východním pobřeží Skotska. Budete moci obdivovat pozůstatky velkolepé katedrály z 12. století, i se projít po nejstarším a nejproslulejším golfovém hřišti. Odpoledne zastávka u Rosslyn Chapel - krásná kaple z 15. století, údajné místo odpočinku Svatého grálu (film Šifra mistra Leonarda). 
Dále zamíříme do královského Edinburghu. Procházka královskou mílí, návštěva hradu a večer možnost návštěvy představení Milittary Tattoo (fakultativně). Pozdě večer návrat na ubytování.
3. den: Dopoledne prohlídka jednoho z nejkrásnějších hradů ve Skotsku - hradu Stirling a krátká návštěva památníku Williama Wallace (kdo neviděl film Statečné srdce s Melem Gibsonem v hlavní roli?). Poté zamíříme do malebné části Skotska - Trossachs s řadou krásných jezer. Naše trasa povede kolem jednoho z nejkrásnějších skotských jezer - Loch Lomond. Dále průjezd tajemným vřesovištěm Rannoch Moor a úchvatným údolím Glencoe, které je považováno za jednu z nejkrásnějších přírodních partií Skotska. Možná jej znáte z filmů "Harry Potter a vězeň z Azkabanu" nebo "Highlander" se Seanem Connerym v hlavní roli. Čeká nás nenáročná turistická vycházka (cca 1,5 hodiny, dle aktuálního počasí) do tzv. Ztraceného údolí. Nezapomeňte na vhodnou turistickou obuv a oděv! Později odpoledne dorazíme k prvním zálivům Severního moře. Po cestě se vám nabídne řada nádherných výhledů na západní pobřeží Skotska, jeho zálivy a ostrovy i na nejvyšší horu Skotska - Ben Nevis. Odpoledne možnost návštěvy palírny whisky Ben Nevis (ve Fort William). Večer ubytování v oblasti Fort William.
4. den: Ráno se vydáme do městečka Fort William. Dále pak můžete vyrazit vlakem Harryho Pottera přes proslulý Glenfinnanský viadukt do městečka Mallaig (klienti, kteří nemají zájem o fakultativní jízdu vlakem, tuto cestu absolvují - po jiné trase - autokarem - při této cestě krátká zastávka v městečku Arisaig, bývalém výcvikovém středisku speciálních jednotek, u památníku československých vojáků bojujících v Británii. Krátká zastávka u Neptunových schodů. Neptunovy schody jsou soustavou osmi zdymadel na Kaledonském kanále, který spojuje západní a východní pobřeží Skotska.) Odpoledne pak zamíříme k jednomu z nejkrásnějších skotských středověkých hradů Eilean Donan Castle. Hrad patří mezi nejnavštěvovanější místa Skotské vysočiny. Večer ubytování v hotelu na břehu jezera Loch Ness

5. den: Dopoledne se zastavíme  u zřícenin hradu Urquhart Castle, místě nejčastějšího výskytu lochneské nestvůry. Odtud pak zamíříme dále na sever Skotska. Krátká zastávka v městečku Inverness. Odpoledne dorazíme do Thursa, nejsevernějšího města britského kontinentu. Odpoledne se můžete kochat procházkami starým městem, podél pobřeží po Victoria Walk s krásnými výhledy na orknejský ostrov Hoy či ústí řeky Thurso s ruinami hradu nebo se vydat do místního muzea.
6. den: Celodenní fakultativní výlet na souostroví Orkneye. Souostroví Orkneye je úchvatné především pro své rozeklané skalnaté pobřeží, ptačí rezervace a megalitické památky. Ráno přejezd do přístavu John Groats. Odtud trajektem do městečka Burwick na Orkneyích. Následuje autokarový okruh po ostrově, během nějž postupně navštívíte či uvidíte: Scapa Flow - proslulou námořní základnu britského válečného loďstva. Na jejím dně je potopeno přes 80 lodí německého námořnictva z doby 1. světové války. Italskou kapli - zajímavý architektonický výtvor, který postavili italští váleční zajatci během 2. světové války. Kirkwall - hlavní město Orkneyí s proslulou normanskou katedrálou z 12. století. Skara Brae - unikátně dochované město z doby bronzové. Cca před 5000 lety pohřbené pod nánosy písku a znovu objevené v polovině 19. století. Standing Stones Stenness - unikátní "stojící kameny", megalitická památka. Ring of Brodgar - kamenný kruh z doby bronzové, další z ostrovních památek UNESCO. Večer návrat trajektem zpět na kontinentální část Velké Británie. Noční non-stop přejezd do jižní části Skotska.
7. den: Ráno odlet z Edinburghu, přílet do Prahy v poledních hodinách.

SLUŽBY A PŘÍPLATKY, 09.08.2017 - 15.08.2017

Služby Kapacita Cena
cena zájezdu Vyprodáno! 25990 Kč
Příplatky Kapacita Cena
zavazadlo k odbavení do 15 Kg Volno 3250 Kč
zavazadlo k odbavení do 23 Kg Vyprodáno! 1550 Kč
komplexní pojištění - Kooperativa Volno 420 Kč
Pokoj 1/1 Volno 5490 Kč
jízdenka na vlak Harryho Pottera Vyprodáno! 1390 Kč
výlet Orkneye Volno 1990 Kč
Military Tattoo sektor 17 Vyprodáno! 1150 Kč
Military Tattoo sektor 1, 16 Vyprodáno! 1250 Kč
Military Tattoo sektor 2, 3, 4, 5, 12, 13, 14, 15 - dolní a horní řady Vyprodáno! 1650 Kč
Military Tattoo sektor 2, 3, 4, 5, 12, 13, 14, 15 - střední řady Vyprodáno! 1800 Kč
Military Tattoo sektor 6, 7, 10, 11 Volno 2750 Kč

UBYTOVÁNÍ, POKOJE

Tento zájezd využívá různých typů ubytování.

Po trase do severní části Skotska je ubytování ve standardních hotelech, zpravidla 2-lůžkové pokoje.

ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE

  • letecká doprava z Prahy do Edinburghu a zpět, včetně letištních tax
  • doprava autokarem po Skotsku
  • 5x nocleh
  • 3x snídaně
  • 1x večeře
  • služby průvodce CK (mimo úseku letecké přepravy z Prahy do Edinburghu a zpět)

ZÁKLADNÍ CENA NEZAHRNUJE

  • zavazadlo k odbavení (56 x 45 x 25 cm)
  • komplexní pojištění
  • vstupy do objektů


Fakultativní výlety:

- vlak Harryho Pottera 1.350 Kč

- Orkneye 1.990 Kč

- vstupenka na Military Tatoo 1.150 - 2.750 Kč

POZNÁMKY

vstupné (orientačně): Edinburgský hrad - 16 GBP, hrad Stirling - 12 GBP, Wallace Monument - 9 GBP, hrad St. Andrews + kostel a věž, hrad a muzeum 8 GB, Eilean Donan - 8,50GBP Urquhard Castle 7 GBP, Loch Ness - muzeum a návštěvní centrum 7 GBP, Orkneye - Skara Brae - 7,10 GBP, 5,80 GBP senioři.

Letenky: leteckou dopravu z Prahy do Edinburghu zajištuje nízkonákladový dopravce - Easyjet (může se jednat i o let s přestupem). Součástí ceny letenky není zavazadlo k odbavení. Toto je nutné, v případě požadavku, doobjednat samostatně.


POZNÁMKY K TERMÍNU

Od 10.4. je cena za příplatek za zavadlo k odbavení 3.250 Kč z důvodu navýšení ceny příplatku leteckým dopravcem KLM.