DOPORUČUJEME

Malajsie - Bali - Singapur
Malajsie - Bali - Singapur
Indonésie,
cena od: 64990 Kč
Singapur a Bali
Singapur a Bali
Indonésie,
cena od: 57990 Kč
Kuala Lumpur a Bali
Kuala Lumpur a Bali
Indonésie,
cena od: 52990 Kč
Madeira
Madeira
Portugalsko,
cena od: 29980 Kč
Léto v Beskydech
Léto v Beskydech
Slovensko,
cena od: 7990 Kč
Morava: umění a archeologie
Morava: umění a archeologie
ČR,
cena od: 4390 Kč

KONTAKTNÍ INFORMACE

Logo CK SLAN tour

Web slantour.cz provozuje SLAN tour s.r.o.

tel.: (+ 420) 312522702
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz
web: www.slantour.cz

kompletní kontakty

Singapur - Borneo - Kuala Lumpur

Tento zájezd vám nabízí tři v pravdě exotické destinace - moderní i tradiční Singapur - dříve podkladnice koření, dnes bankovní centrum celé Asie. Úžasné tropické Borneo s největší atrakcí - orangutany ve volné přírodě. A na závěr Kuala Lumpur - gurmánské centrum jihovýchodní Asie.

PROGRAM ZÁJEZDU

1.den: Odlet z Prahy do Singapuru.

2.den:  Přílet do Singapuru, transfer do hotelu. Aklimatizace a odpočinek po cestě. Podvečerní procházka centrem (Orchad Road) - seznámení se Singapurem. 

3. den:  Celodenní prohlídka Singapuru. Procházka čínskou, indickou a arabskou čtvrtí i starou koloniální částí Singapuru s  budovou parlamentu, Národního muzea a katedrálou. Návštěva proslulé botanické zahrady s pestrou paletou koření a orchideí.

4. den: Po snídani transfer z hotelu na letiště. Odlet ze Singapuru na Borneo. Po příletu na letiště následuje odjezd na hotel, poté můžete navštívit město nebo se projet na lodi na řece Sarawak. Přenocování v hotelu.

5. den: Ráno prohlídka města Kuching se zaměřením na zajímavé a historické pamětihodnosti města. Mezi nejnavštěvovanější místa se řadí např. městská radnice, socha gigantické kočky a chrám Tua Pek Kong. Z chrámu máte jasný výhled přes řeku na pevnost Magherita. Poté následuje návštěva muzea a městské věže s panoramatickým výhledem na město. Dále projedete malajskými vesnicemi postavenými na kůlech, uvidíte majestátní mešitu, a navštívíte místní trh. Po příchodu na nábřeží spatříte starou soudní budovu s hodinami a obeliskem postaveným na památku Brooke Rajaha.

6. den: Brzká snídaně. Návštěva rehabilitačního centra, posledního přírodního útočiště pro orangutany. Zachránění nebo osiřelí orangutani jsou hlavním lákadlem celého centra. Tato zvířata se učí jak přežít ve svém přirozeném prostředí. Učí se shánět potravu, stavět obydlí ve stromech. Mnozí se vrátí zpět do přírody, ale někteří zůstanou závislí na lidské pomoci. Udělejte si procházku po stezkách s možností zahlednout volně žijící orangutany. Na určených místech je každý den naplánováno krmení. Nicméně měj na paměti, že snaha centra je tyto zvířata vrátit zpět do jejich přirozeného prostředí, proto nebuďte zklamaní z toho, že na těchto krmných místech nebudou žádní orangutani, protože už jsou schopni si potravu opatřit sami. Odjezd do Batang Ai. Cesta trvá přibližně 5 hodin. Cestou projedete rýžovými poli, pepřovými plantážemi a místními vesničkami. Oběd v malém městečku Lachau. Po příjezdu na přehradu Batang Ai Vás lodí přepraví do hotelu a budete mít volný čas na procházku po okolí.

7. den: Po snídani návrat na pevninu přes řeku Lemanak tradičními čluny a návštěva místních obyvatel. Tito lidé byli obávanými piráty, ale dnes se živi jako zemědělci a rybáři. Vrcholem návštěvy je shlédnutí Ngajat tance v podání mladých dívek v tradičním oblečení. Dostanete místní rýžové víno Tuak a shlédnete také kohoutí zápasy. Následuje oběd a pozdní příjezd do města.

8. den: Snídaně. V závislosti na přílivu a odlivu následuje plavba do oblasti ústní řek Santubong a Salak. Oblast je bohatá na mangrovové porosty, nejvíce v místě přílivových potoků, které jsou důležité pro ryby a krevety. Mezi živočichy, které zde žijí patří opice, varani a v ústí řek to jsou krokodýli, orli, ledňáčci a vzácný pelikán. V ranních hodinách nebo před západem slunce můžete zahlédnout místní plaché delfíny. Později návrat na hotel.

9. den: Po snídani odjezd do národního parku Bako. Je to nejstarší národní park, který nabízí zajímavý pohled na místní les a divokou zvěř. Park se nachází v severním cípu poloostrova, dostanete se do něj půlhodinovou cestou autokarem a další půlhodinovou jízdou lodí. Les je domovem Kahau nosatého (opice), který byl objeven na Borneu. Dále tu žijí makakové, varani a prasata. Najít zde můžete ale i masožravé rostliny. Je tu mnoho stezek a písčitých zátok vhodných pro plavání. Oběd v parku. Transfer na letiště a odlet do Kuala Lumpur.

10.den: Celodenní prohlídka Kuala Lumpur, s návštěvou ústředního náměstí Merdeka, Národní mešity, projížďka kolem hlavní železniční stanice, jež byla postavena v romantickém maurském slohu. Městu dominuje televizní věž a dvojice mrakodrapů ropné firmy Petronas.. Večer doporučujeme návštěvu večerního tržiště v čínské čtvrti kolem uličky Jalan Petaling. Nocleh v Kuala Lumpuru.

11.den: Odlet  z Kuala Lumpur.

12.den: Přílet do Prahy.


TERMÍNY A CENY

Termín zájezdu cena
K zvolenému zájezdu bohužel aktuálně nenabízíme žádný termín.

ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE

  • letenku z Prahy do  Singapuru a na Borneo a dále zpět  přes Kuala Lumpur
  • 9x nocleh v hotelu
  • 9x snídani
  • 5x oběd na Borneu
  • doprava dle programu
  • služby průvodce

ZÁKLADNÍ CENA NEZAHRNUJE

  • pojištění

POZNÁMKY

Poznámky: Výlet do národního parku Bako v období listopad - únor závisí na povětrnostních podmínkách, jinak bude výlet nahrazen návštěvou parku Gunung Gating.  Pozorování divoké zvěře v lese není vždy zaručeno. Kohoutí zápas je tradiční a přátelský sport domorodců,  nezahrnuje žádné nástroje, které by ohrozily život ptáků. Ve skutečnosti to jsou svými majiteli vysoce uctívaná domácí zvířata.Co s sebou: Vzhledem k základním podmínkám, doporučujeme vzít si sebou pláštěnku, svítilnu, toaletní potřeby, bavlněné lehké oblečení, pohodlné boty, pantofle, léky proti malárii, repelent, opalovací krém a lékárničku. Vzhledem k programu, nedoporučujeme nechávat zavazadla ve městě Kuching. Pokud byste chtěli darovat místní obyvatelům dárky v podobě knih, psacích potřeb, lékárničky, hraček a panenek, tak to velice ocení. Nedoporučujeme však dávat sladkosti a cigarety.