DOPORUČUJEME

KONTAKTNÍ INFORMACE

Logo CK SLAN tour

Web slantour.cz provozuje SLAN tour s.r.o.

tel.: (+ 420) 312522702
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz
web: www.slantour.cz

kompletní kontakty

Sardinie, rajský ostrov nurágů v tyrkysovém moři, letecky

OBJEDNÁVKA

Pohodový týden s turistikou po Sardinii. Zavedeme vás do jednoho z nejzajímavějších koutů "ostrova nurágů", do přímořského letoviska Cala Gonone, a to v době, kdy moře stále vyhřáté a cesty nejsou tak rozpálené, ideální pro turistiku i pro fotografy. Poznáte celý ostrov, přírodu, památky a kouzelné pláže. Můžete odpočívat u průzračného tyrkysového moře, koupat se v nejprůzračnějších zálivech a slunit se podle libosti na nejbělejších, nejčervenějších a nejčernějších plážích, rozjímat nad nejtajemnější historií ostrova, obdivovat tisícileté nurágy nebo se toulat čarokrásnou přírodou a romantickým pobřežím.

PROGRAM ZÁJEZDU

1. den: Odlet z Prahy, přílet na Sardinii, cesta do letoviska CALA GONONE, ubytování na nejkrásnějších plážích Sardinie (chaty v kempu**** se nachází v piniovém háji nedaleko pláže nebo hotel Cala Luna***), koupání a odpočinek na růžové pláži.
2. den: Koupání a odpočinek u moře nebo fakult. lodní výlet (50 EUR) okolo romantického pobřeží s koupáním a možností návštěvy mořských jeskyní, kde se množili mroži (Bue Marino s prehistorickými rytinami, jedinečná krápníková jeskyně Grotta del Fico), zpět lodí nebo turistika nad pobřežím (cca 3 hodiny), ráj pro fotografy, ochutnávka slavných sardinských vín s výkladem.
3. den: Celodenní výlet za kulturou západního pobřeží: Algherský záliv a katalánské ALGHERO, věž Torre di Porta Terra a dóm ze 16. století, nebo půvabné PORTO TORRES, dále vápencový mys Capo Caccia s krásnými výhledy, romantika krajiny s nurágem Santa Sabina, nejvýznačnější románská památka kostel Santissima Trinitā di Saccargia u SASSARI (freskový cyklus ze 13. století), cesta divokým pobřežím do přístavního barevného městečka BOSA, historická čtvrť Sa Costa, aragonský gotický dóm, řemeslné barvířské dílny, krajkářské dílny, nenapodobitelná atmosféra, ochutnávka vína s tóny malvásie.
4. den: DORGALI, kouzelné kamenné městečko plné umělců a řemeslníků, význačné megalitické stavby a toulání exotickou krajinou, turistika k unikátní jeskyni Ispinigoli s říčkou Su Anzu, návštěva nurágové vesnice, variantně celodenní odpočinek u moře, koupání a turistické procházky.
5. den: v září celodenní koupání a relaxace na plážích nebo variantně fakultativně celodenní výlet na jih ostrova, CAGLIARI, hlavní město ostrova, vysoko položená čtvrť Castello s úchvatnými výhledy, římské památky a nejrozsáhlejší muzeum ostrova, Su-Nuraxi, nurágový komplex u BARUMINI, nejvýznamnější megalitická památka v přírodě nurágového tyou, unikátní Casa Zapata, jedinečné muzeum kultury nurágů u nejstaršího města ostrova NORA na samém jihu ostrova - a možná uvidíme i plameňáky. V červnu fakultativní pěší výlet do pohoří Gennergentu (Gorropu / Tiscali)
6. den: Celodenní výlet do hor a dvě sardinská nej: pohledy na kaňon řeky Gorropu, turistika v oblasti Barbarria (okruh 4 hod.) v přírodní rezervaci, zdobené unikátními pasteveckými obydlími "cuile", výhledy na nejvyšší horu ostrova La Marmora, barevné skály mysu Capo Bellavista u přístavu Arbatax, pohoří Gennargentu, nejvýše položená rázovitá horská víska FONNI s malovanými domy, fakultativně výborná typická sardinská večeře.
7. den: Pěší výlet k unikátnímu nurágu Mannu, variantně možnost zapůjčení kol a cesta na vyhledávanou pláž Cala Luna, návrat turistickou cestou, nebo variantně koupání a pěší výlet kolem sopky na unikátní bílou pláž Cala Cartoe plnou rostlinných endemitů, návrat turistickou cestou.
8. den: Odjezd z Cala Gonone, rozloučení s plážemi, cestou v případě času krátké, ale romantické toulání u přírodní rezervace Capo Comino, transfer na letiště, odlet do ČR. 

TERMÍNY A CENY

Termín zájezdu Základní cena za osobu ve 2-lůžkové chatce 4*
06.06. - 13.06.202025990 Kč Podrobnosti
19.09. - 26.09.202025990 Kč Podrobnosti

UBYTOVÁNÍ, POKOJE

Ubytování chaty
v chatách v kempu 4* v Cala Gonone na východním pobřeží ostrova, 500 m od moře ve stromovém háji. 2-lůžkový pokoj je vybavený vlastním příslušenstvím a kuchyňkou s lednicí s možností dokoupení stravy na místě. V areálu se dá zakoupit vše potřebné k hygieně i vaření. Půjčovna kvalitních kol v místě, v dosahu ideální terén pro terénní cyklistiku, pěší turistiku, potápění, další vodní sporty a horolezectví.

Ubytování hotel
Hotel v Cala Luna*** na východním pobřeží ostrova. Hotel je v městečku u moře. Má klasické 2lůžkové pokoje s příslušenstvím a jídelnu. K hotelu též patří apartmánové pokoje též v blízkosti pláže.
Půjčovna kvalitních kol v místě, v dosahu ideální terén pro terénní cyklistiku, pěší turistiku, potápění, další vodní sporty a horolezectví.

ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE

  • leteckou dopravu Praha - Sardinie - Praha (vč. letištních tax)
  • 7x nocleh chata (2-lůžkové pokoje s příslušenstvím a možností vaření) nebo 7x nocleh v hotelu 3* s polopenzí
  • služby průvodce

ZÁKLADNÍ CENA NEZAHRNUJE

  • komplexní pojištění
  • fakultativní služby a ochutnávka vín (200 EUR)
  • pobytová taxa
  • vstupné
  • další strava

POZNÁMKY

CK si vyhrazuje právo drobných záměn v programu vzhledem k počasí a event. jízdním řádům lodí a turistické zdatnosti klientů.