DOPORUČUJEME

KONTAKTNÍ INFORMACE

Logo CK SLAN tour

Web slantour.cz provozuje SLAN tour s.r.o.

tel.: (+ 420) 312522702
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz
web: www.slantour.cz

kompletní kontakty

Řecko antické, letecky (fly and drive)

OBJEDNÁVKA

Řecko je právem považováno za kolébku evropské civilizace.  Tento týdenní okruh vás však  může seznámit jen s částí jeho úchvatných památek. S přihlédnutím k době, kterou si pro návštěvu Řecka vyberete, můžete poznávání četných antických památek střídat s koupáním na překrásných řeckých plážích.  

TERMÍNY A CENY

Termín zájezdu cena za osobu
19.09. - 25.09.202018990 Kč Podrobnosti
26.09. - 02.10.202018990 Kč Podrobnosti
03.10. - 09.10.202018990 Kč Podrobnosti
10.10. - 16.10.202018990 Kč Podrobnosti

PROGRAM ZÁJEZDU

1. den: Athény
Odlet z Prahy do Athén; vyzvednutí auta na letišti. Ubytování v hotelu. Večer doporučujeme procházku čtvrtí Plaka pod Akropolí.
2.den:  Atheny - Mys Sounion - Marathon (200 km)
Dopoledne se můžete věnovat  antickým památkám v centru Athén. Vynechat určitě nemůžete  světoznámé Akropole s kolosálním Parthenónem či Erechtheionem a přilehlými archeologickými památkami a muzei - divadlo Héroda Attica, chrám Athény Niké, Dionýsovo divadlo, Propylaje, Beuléova brána, Archeologické muzeum. Mys Sounion je 65 m vysoký skalnatý výběžek do moře, na němž postavili staří Řekové Poseidonův chrám. Jeho umístění s nádhernými výhledy na moře je důkazem, že si uměli pro své stavby vybrat odpovídající místa. Marathón se na východním pobřeží poloostrova Attika a je známá především slavným maratónským během v délce 42 km a 195 m. 
3. den: Athény- Delfy (200 km)
Po snídani odjezd z Athén, průjezd  oblastí Bojótie. Zastavit se můžete ve  městě Théby, které je spojeno s tragédií krále Oidipa. Antické památky v Thébách už ale asi nenajdete. Dále pak pokračujete přes města Levadia a Arachova. Příjezd do Delf, centra antického světa. Dle antické mythologie zde byl střed světa - posvátný Apollónův okrsek: Svatá cesta, Apollónův chrám, Tholos - Athénin chrám.V místním  muzeu se nacházejí nejrůznější mistrovská díla řeckých umělců, jako je například socha bronzového vozataje nebo socha atleta Aghiase.  Odpoledne se pak můžete koupat na příjemných plážích letoviska Itea.
Nocleh v hotelu v oblasti.
4. den: Delfy - Olympie (220 km)
Po snídani zamíříte kolem Korintského zálivu směrem na západ. Projedete  malebné městečko Nafpaktos, a přes nádherný most, který spojuje Rion a Antirion, přejedete na Peloponés . Dále kolem přístavního města Patras (nepříliš zajímavé) a přes pláně Achaia a Ilia dojedete až do Olympie. Olympie není jen dějištěm slavných olympijských her se stadiónem, ale také svatým okrskem se zbytky Diova chrámu, kde byl jeden ze sedmi divů světa - socha boha Dia, Archeologické muzeum  jedno z nejbohatších a nejhezčích v celém Řecku.
 Nocleh v hotelu.
5. den: Olympie-Mykény-Nafplio (200 km)
Po snídani vás čeká přejezd centrální částí Peloponésu až do Mykén. Návštěva archeologického areálu , homérského města proslulého svými antickými básníky. Opevněný palácový komplex s proslulou Lví bránou, kyklopskými  hradbami, královskými hrobkami a řadou dalších památek. Na archeologickém průzkumu se podílel legendární objevitel Tróje Heinrich Schliemann.  Dále odjezd směr Nafplio, přes rovinu Argolis. Nafplio je malebné město na úpatí útesu, korunované mohutnou pevností Palamidi. V oblasti letoviska Tolo na vás čekají krásné písečné pláže.  Nocleh v hotelu.
6. den: Nafplio - Epidaurus - Korint (170 km)
Po snídani odjezd do Epidauros (Unesco) - posvátný okrsek boha lékařství Asklépia s největším divadlem v Řecku  ze čtvrtého století před Kristem, známého udivující akustikou.  Pokračovat budete směrem ke Korintu.
V Korintu si můžete prohlédnout antický areál nebo vystoupit až na korintský hrad, který ční na vysoké skále nad městem.  Dále přejezd přes Korintský průliv.  Nocleh v hotelu.
7. den: Atheny
V průběhu dne odjezd  na letiště a  odlet do Prahy.

UBYTOVÁNÍ, POKOJE

Cena zájezdu je kalkulována pro min. 2 osoby, které jsou ubytovány v 2-lůžkovém pokoji.

V případě účasti 3 osob je zajišťován 3.lůžkový pokoj.

V případě účasti 4 osob jsou zajišťovány dva 2-lůžkové pokoje.

PODROBNÝ POPIS

Co je Fly and Drive zájezd?
Poznávací zájezd pro individuální cestovatele se zajištěnými službami - letenkou, hotely a
zapůjčením automobilu.
Váš itinerář je připraven tak, že vám nabízí možnost poznat nejzajímavější místa v dané destinaci, ale zároveň vám ponechává dostatek volnosti na vlastní přání a nápady, kam se zde ještě vydat.

Potřebné doklady k zapůjčením vozu:
- Platný řidičský průkaz
- Platební karta

ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE

  • letenku Praha - Atheny a zpět
  • palubní zavazadlo
  • 6x nocleh v hotelu 3*
  • 6x snídani
  • pronájem vozu na 7 dní
  • podrobný itinerář k trase zájezdu

ZÁKLADNÍ CENA NEZAHRNUJE

PHM a dálniční poplatky

místní poplatek (zpravidla 1-2 Eur / osoba / noc), platí se na recepci hotelu

POZNÁMKY

Při objednání zájezdu je potřeba uvést, kdo bude hlavním řidičem (tato osoba musí být zároveň i držitelem kreditní karty).


Cena za zájezd Fly and Drive je kalkulována pro 2 osoby. Je možné se ale zájezdu zúčastnit i jako jednotlivec. V tomto případě je k základní ceně účtován ještě příplatek, a to ve výši 50% ze základní ceny.  


Upozornění: Cena zájezdu se může změnit dle aktuální dostupnost a cen letenek a hotelů.