DOPORUČUJEME


Warning: mysql_fetch_array() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/www/slantour.cz/www/slantour.cz/component/objects/MySQLDatabase.php on line 63
Rio de Janeiro a Copacabana
Rio de Janeiro a Copacabana
Brazílie,
cena od: 28990 Kč
Srí Lanka a Maledivy
Srí Lanka a Maledivy
Srí Lanka,
cena od: 63990 Kč
Do Londýna za Harry Potterem (letecky)
Do Londýna za Harry Potterem (letecky)
Anglie,
cena od: 14990 Kč
S Andělem v Tatrách
S Andělem v Tatrách
Slovensko,
cena od: 5690 Kč
Japonsko - ostrovem Honšú za sakurami
Japonsko - ostrovem Honšú za sakurami
Japonsko,
cena od: 72990 Kč
Bavorské hrady a zámky
Bavorské hrady a zámky
Německo,
cena od: 3590 Kč

KONTAKTNÍ INFORMACE

Logo CK SLAN tour

Web slantour.cz provozuje SLAN tour s.r.o.

tel.: (+ 420) 312522702
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz
web: www.slantour.cz

kompletní kontakty

Leonardo da Vinci v Paříži

DALŠÍ INFORMACE

 • Paříž - město na Seině
  Paříž - město na Seině Paříž (http://www.paris-anglo.com), město superlativů a očekávání. Co ještě říct k tomu, co už bylo nesčetněkrát řečeno. Snad jenom...

VŠECHNY TERMÍNY

Před pěti sty lety zemřel ve Francii génius italské renesance Leonardo da Vinci, malíř, sochař, kreslíř, architekt, badatel a vynálezce. Jako důstojnou vzpomínku chystá Muzeum Louvre dosud největší výstavu jeho malířské a kreslířské tvorby. Do Paříže by měla být z Evropy a Ameriky zapůjčena většina jeho obrazů a velký soubor kreseb, včetně děl z majetku anglické královny. Půjde o nejvýznamnější výstavní akci roku 2019 v celém světě.

PROGRAM ZÁJEZDU

1. den: Ráno v 7:10 odlet z Prahy do Paříže, ubytování v hotelu. Odpoledne návštěva CENTRE POMPIDOU a souborné výstavy malíře FRANCISE BACONA, proslulého anglického expresivního figuralisty, jehož obrazy se prodávají za desítky miliónů dolarů. Za svůj vzor považoval Velázquezův realistický portrét papeže Inocence X. a ukřižovaného Krista od Grünewalda, mistrovské dílo exprese. Do konce života rád navštěvoval kasina a miloval ruletu. Zbožňoval ta prostředí díky vyhraněným lidským emocím, absolutní nadšení i absolutní zklamání. Druhým místem inspirace se mu stala hospoda. V tom nezapřel, že byl rodák z irského Dublinu, byť se tu narodil anglickým rodičům. Noc v hotelu v Paříži.
2. den: Celodenní návštěva Muzea Louvre s výstavou LEONARDO DA VINCI (individuální prohlídka). Od 18.00 do 20.00 hodin návštěva výstavy malíře EL GRECA v Grand Palais. Reprezentativní expozice slavného malíře doby manýrismu Domenika Theotokópoula, známého pod přezdívkou El Greco čili Řek (1541-1614). Pojmenování vzniklo kvůli tomu, že El Greco vyrostl na Krétě, kde se také vyučil malířem ikon, a pak se přes Benátky a Řím dostal do Španělska, kde se natrvalo usadil v Toledu. El Greco společně s Velázquezem a Goyou patří k nejslavnějším malířům Španělska.  
3. den: Dopoledne návštěva MUSÉE D´ORSAY s expozicí věnovanou francouzskému umění druhé poloviny 19. století, zejména francouzským impresionistům, a prohlídka výstavy EDGAR DEGAS A OPERA, která představí poprvé v úplnosti malířskou, sochařskou a kreslířskou tvorbu impresionisty Degase, inspirovanou pařížskou operou a baletkami. Jde o výjimečný pohled do jedné významné kapitoly dějin francouzského impresionismu. Degas vystavil v roce 1881 na šesté výstavě impresionistů sochu nazvanou Čtrnáctiletá tanečnice, která vyvolala naprostý skandál. Veřejnost ji přijala stejně bouřlivě jako kdysi Manetovu Snídani v trávě. Degas se tak díky opěře a baletkám stal okamžitě slavný. 
Odpoledne výstava HENRI DE TOULOUSE-LAUTREC v Grand Palais - bilance tvorby jednoho z nejvýznamnějších malířů Paříže na konci 19. století. Jako dítě zplozené z incestního svazku trpěl křehkou stavbou kostí a po zlomenině levé i pravé nohy zůstal trvale zakrslý. Většinu života maloval na pařížském Montmartru, kde v nočních podnicích našel svůj druhý domov. Smutek a nostalgie je všudypřítomná v malířových dílech, který důvěrně poznal odvrácenou tvář bujného veselí, smutné osudy pařížských prostitutek i barových tanečnic. Paříž nabízí jednu z největších výstav o jeho tvorbě.
4. den: Dopoledne volno a odpoledne v 15:00 odlet z Paříže do Prahy.

SLUŽBY A PŘÍPLATKY, 20.11.2019 - 23.11.2019

Služby Kapacita Cena
cena za osobu Vyprodáno! 14990 Kč
Příplatky Kapacita Cena
1-lůžkový pokoj Volno 3990 Kč
zavazadlo k odbavení Volno 1690 Kč
vstupné na výstavu Leonarda da Vinci Volno 500 Kč
komplexní pojištění - Kooperativa Volno 200 Kč

PODROBNÝ POPIS

Zájezd pořádá cestovní kancelář SLAN tour ve spolupráci s uměleckohistorickou agenturou ARS AURO PRIOR PhDr. Petera Kováče a s Klubem přátel Stavitelů katedrál. Průvodcem bude historik umění PhDr. Peter Kováč. Musíme upozornit, že provádění přímo na výstavách není v Paříži možné. Zájemci dostanou informaci k výstavě vždy před návštěvou každé z expozic s upozorněním na díla, kterým by měli věnovat největší pozornost.

ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE

 • letecká doprava Praha - Paříž a zpět, včetně letištních tax
 • palubní zavazadlo (max 8 kg)
 • transfery autokarem v Paříži (letiště - hotel - letiště) 
 • 3x nocleh v hotelu 3* 
 • 3x snídaně 
 • služby průvodce

ZÁKLADNÍ CENA NEZAHRNUJE

 • zavazadlo k odbavení (je možné doobjednat
 • místní dopravu

POZNÁMKY

Pořadatelé výstavy o Leonardu da Vinci zatím nezveřejnili výši vstupného. Uvedená částka je tedy pouze předběžná a orientační. OBJEDNÁVKA ZÁJEZDU/POBYTU