DOPORUČUJEME

Indie - Zlatý trojúhelník
Indie - Zlatý trojúhelník
Indie,
cena od: 32990 Kč
Malý okruh Indií
Malý okruh Indií
Indie,
cena od: 27390 Kč
Indie a Maledivy
Indie a Maledivy
Indie,
cena od: 57990 Kč
Čína - to nejlepší z říše středu
Čína - to nejlepší z říše středu
Čína,
cena od: 48990 Kč
Katar, Doha
Katar, Doha
Katar,
cena od: 19990 Kč
Saské hrady a zámky
Saské hrady a zámky
Německo,
cena od: 2490 Kč

KONTAKTNÍ INFORMACE

Logo CK SLAN tour

Web slantour.cz provozuje SLAN tour s.r.o.

tel.: (+ 420) 312522702
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz
web: www.slantour.cz

kompletní kontakty

Ladakh, Himaláje a Taj Mahal

Oblast  Ladakhu patří do oblasti Kašmírské části Himalájí na hranicích Indie a Pákistánu, které vévodí osmitisícovka Nanga Parbat (8125 m). Ladakh  - "země vysokohorských průsmyků" bývá často označován jako "Malý Tibet". Oblast Ladakhu s centrálním městem Leh se  nachází v nadmořské výšce kolem 3500 m., některá navštěvovaná místa však leží i v nadmořské výšce přes  5000 m. Stanou se tak pravděpodobně jedním z nejvyšších míst, kam se dostanete běžnými dopravními prostředky (minivanem či jeepem). Navštívíte rovněž Delhi a skvostný Taj Mahal.

PROGRAM ZÁJEZDU

1.den:   Odlet z Prahy. Let do Indie s přestupem v Istanbulu.
2.den: V ranních hodinách přílet do Delhi. Dopoledne první část prohlídky Dillí. Zastávka u Qutub Minar (nejvyšší kamenný minaret na světě). Dále procházka kolem Indian Gate (Brána Indie), prezidentského paláce a vládních budov v New Delhi. Odpoledne prohlídka hrobky Humayuns (památka Unesco). Později odpoledne ubytování v hotelu. Volno, aklimatizace.
3.den:   V ranních hodinách odlet z Delhi do Lehu (3550 m), ubytování v hotelu, aklimatizace.  Leh je hlavní metropole regionu Ladakh a je to ideální výchozí místo pro výlety do okolí. Odpoledne prohlídka města a návštěva hlavního  paláce, podle něhož byla postavena známá Potala ve Lhase.  Navštívíte i překrásnou sněhobílou Stúpu Shanti, kterou slavnostně v roce 1983 otevřel dalajláma. Navštívit dále můžete buddhistický klášter Shankar Gompa.
4.den: Celodenní výlet do Lamayru.  Po snídani se údolím Wakha vydáte do Alchi vzdálené  od Lehu 62 km.  Zde si budete moci prohlédnout jeden z nejstarších klášterů v Indii (více než 1000 let starý). Dále budete pokračovat do Lamayru (cca 70 km), kde navštívíte klášter vybudovaný Arahatem Nimagungem na přelomu 10. a 11. století. Klášter leží v tzv. měsíční krajině. Odpoledne návrat do Lehu.
5.den: Celodenní výlet do oblasti jezera Pangonk, které patří k nejkrásnějším jezerům v celé oblasti Ladakhu. Cesta vede přes průsmyk Chang La . Návrat do Lehu v podvečer.
6.den: Celodenní výlet do údolí Nubra.  Cesta do údolí vede přes nejvyšší silniční průsmyk na světě Khardung La (5578 m n.m.). Zastávka u sochy Budhy (jedné z největších na světě) obklopené strmými horskými hřebeny. Dále se dostanete do oblasti písečných dun pouští a pohoří  Karakorum, které tvoří hranici mezi Indií a Čínou či Pákistánem. Čeká na vás rovněž půlhodinová projížďka na velbloudech.
7.den: Dopoledne odlet z Lehu zpět do  Delhi. Ubytování v hotelu v Delhi. Odpoledne druhá část prohlídky Dillí. Ve Starém Dillí navštívíme největší mešitu Jama Masjid z r.1658.
8.den: Celodenní výlet do Agry a návštěva Taj Mahal. Večer návrat do hotelu v Delhi
9.den: V ranních hodinách transfer na letiště a odlet z Indie zpět do ČR

TERMÍNY A CENY

Termín zájezdu cena
K zvolenému zájezdu bohužel aktuálně nenabízíme žádný termín.

ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE

  • Letenky Praha - Delhi - Praha a Delhi - Leh - Delhi
  • 7x nocleh v hotelu (3x Delhi, 4x Leh)
  • 7x polopenze
  • 2x obědový balíček
  • Transfery dle programu
  • Služby místního i českého  průvodce
  • Povolení k návštěvě horských oblastí v Ladakhu


ZÁKLADNÍ CENA NEZAHRNUJE

  • komplexní pojištění Kooperativa 
  • vízum do Indie 1.590 Kč
  • vstupné (orientačně): hrobka Humayuns 500 Rs,Taj Mahal 1250 Rs, Červená pevnost 250 Rs, projížďka rikšou v New Delhi 150 Rs

POZNÁMKY

Pokud se rozhodnete, že si vízum zařídíte sami bude Vám účtován vízový poplatek ve výši 80 USD. Jestliže si připlatíte vyřízení víza od naší CK, zaplatíte 2.500 Kč.Příplatek za 1-lůžkový pokoj platíte pouze v případě, že tento pokoj vyžadujete. Samostatně cestující osoby jej nemusí hradit, pokud souhlasí s doobsazením pokoje další osobou.


Pro více informací o Indii navštivte naše webové stránky poznavaci-zajezdy.slantour.cz.