DOPORUČUJEME


Warning: mysql_fetch_array() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/www/slantour.cz/www/slantour.cz/component/objects/MySQLDatabase.php on line 63
Nepál a lehký trek v Himalájích
Nepál a lehký trek v Himalájích
Nepál,
cena od: 47990 Kč
Namibie - velký okruh
Namibie - velký okruh
Namibie,
cena od: 78990 Kč
Srí Lanka a Maledivy
Srí Lanka a Maledivy
Srí Lanka,
cena od: 63990 Kč
Za krásami Slovinska
Za krásami Slovinska
Slovinsko,
cena od: 5690 Kč
Expo 2020, Dubai
Expo 2020, Dubai
Spojené Arabské Emiráty,
cena od: 25990 Kč
Petrohrad letecky
Petrohrad letecky
Rusko,
cena od: 14990 Kč

KONTAKTNÍ INFORMACE

Logo CK SLAN tour

Web slantour.cz provozuje SLAN tour s.r.o.

tel.: (+ 420) 312522702
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz
web: www.slantour.cz

kompletní kontakty

Karibik - Guadeloupe, Dominika, Martinik

Zobrazili jste zájezd s prošlými termíny, vyberte prosím zájezd z naší aktuální nabídky.

Poznejte tři ostrovy ležící ve východním Karibiku na rozhraní Atlantického oceánu a Karibského moře. Guadeloupe tvarem připomíná motýla, jehož křídla tvoří dva ostrovy: západní hornatý ostrov Basse-Terre a východní nížinatý Grande-Terre. Dominika je právem nazývána perlou Karibiku. Nachází se zde druhé největší vroucí jezero na světě, sirné výpary s tryskající horkou vodou, řeky, potoky a zajímavé vodopády schované v pralese. Budete mít pocit, že tento ostrov ještě civilizace pod kontrolou rozhodně nemá. Martinik přitahuje plážemi s bílým pískem.

PROGRAM ZÁJEZDU

1. den: Odlet z Prahy, doba letu cca 11 hodin s přestupem. Přílet na Guadeloupe, ubytování.

2. den: Nejvyšší vrchol Guadeloupe, který leží na ostrově Basse Terre - stále činnou sopku La Soufriére 1467 m, z parkoviště ve výšce  1000m půjdete 1,5 hod. na vrchol, na kterém obejdete místo, kde z nitra sopky stoupají sirné výpary v často měnící se intenzitě, je to vzrušující přírodní divadlo, při zpáteční cestě (2 hod.) obejdete sopečný vrchol z druhé strany; budete pokračovat po západním pobřeží Basse Terre se zastávkou na koupání v Karibském moři. 

3. den: Cesta k nejvyšším vodopádům východního Karibiku, tvořící kaskádu tří vodopádů na řece Carbet ; 20 min. chůze na místo s výhledem na druhý vodopád (110 m vysoký), dále náročnější cesta hustým porostem (asi 75 min) k prvnímu vodopádu (115 m vysoký), pod nímž se v jezírku můžete vykoupat.

4. den: Cesta deštným pralesem k vodopádu Moreau, opravdová divočina, kde na rozdíl od minulých dní nepotkáte téměř nikoho, jedná se o poměrně náročnou cestu, která je málo upravená a vede stále vysokým porostem s mírným převýšením, ale pozor - budete 6x brodit říčku širokou 5 - 10 m s výškou vody po kolena, po 2 hod. dojdete k jezírku, do něhož padá vysoký vodopád, který má 3 stupně, než dopadne voda až do jezírka pod ním. Dle počasí hlavní město Pointe-a-Pitre a cesta na nejvýchodnější bod ostrova Pointe des Chetaux, procházka po útesech a koupání v korálových lagunách.

5. den: Poplujete rychlou lodí na ostrov Dominika (2,5 hod); ubytování; v závislosti na plavebním řádu si ještě odpoledne prohlédnete hlavní město Roseau a botanickou zahradu s papoušky.

6. den: Cesta k Trafalgarským vodopádům - pojede k nim hned po ránu, později už je u nich přelidněno - pod vodopády se budete moci ponořit do přírodních bazénků s horkou sirnou vodou. Poté půjdete k Middlehamskému vodopádu (jednomu z nejvyšších na ostrově 2 h tam i zpět), stínem deštného pralesa po upravené cestě až na vyhlídku asi 100 m od vodopádu; k Fresh Water Lake se dá dojet mikrobusem, takže se projdete jen u jezírka (15min); dojedete mikrobusem až na jižní cíp ostrova Scotts Head s pěknou pláží na koupání a vyhlídkou na místo, kde se stýká Antlantický oceán s Karibským mořem. 

7. den: Okružní jízda kolem ostrova začne u města Portsmounth, kde poplujete loďkou po Indiánské řece do jinak nepřístupných míst až k baru v džungli, kde se můžete občerstvit místními koktejly (1,5 hod); úzkou silnicí projedete horskou džunglí překypující tropickou zelení na východní pobřeží, kde spatříte plantáže kokosových palem, projedete Carib Territory - území, kde žijí karibští indiáni - poslední původní obyvatelé východního Karibiku. Poté půjdete po Ecsaliére Tete Chien - 10 min. na vyhlídku na útesy.

8.den: Cesta k jezeru s vroucí vodou (Boiling Lake) je náročná celodenní túra, ale nejkrásnější na Dominice; jezero má průměr 62 m a půjdete k němu deštným pralesem. Musíte projít údolím, přiléhavě nazvaným "Pusté" se sirnými výpary a gejzírky horké vody, po přebrodění potoka s teplou vodou bude už k jezeru blízko - u Boiling lake můžete pozozrovat jak vaří vodu matka příroda; na závěr zpáteční cesty je možné koupání ve sklaní soutěsce s jezírkem.

9. den: Cesta ke Smaragdovému jezeru bujnou vegetací (30 min tam i zpět); po cestě k vodopádu Sari Sari Falls půjdete převážně vysokým porostem, 2x přebrodíte potok asi 5 m široký a po kolena hluboký, ale nebojte se, vodopád v pralesu za to skutečně stojí (90 min tam i zpět), koupání je možné v jezírku i v potoce; pojedete k oblázkové pláži Champagne na západním pobřeží, kde se budete moci vykoupat.

10. den: Poplujete rychlou lodí na ostrov Martinik(2,5 hod.); v závislosti na plavebním řádu se odpoledne vykoupete na poloostrově Caravelle na východním pobřeží Martiniku.

11. den: Nejvyšší vrchol ostrova - hora Mont Pelée 1395 m, která naposledy soptila v roce 1902, kdy zničila město St-Pierre, vyjedete do výšky 825 m, dále už budete muset pěšky, doporučujeme vylézt alespoň do výšky 1245 m, prochází tudy hrana kaldeiry, budete tam za 1.5 hod. a výhledy za to rozhodně stojí.

12. den: Hlavní město Fort de France s tržnicí; objedete jižní část ostrova, kde se vykoupete na pláži s výhledem na skálu Rocher du Diamant a také na nejjižnější pláži Martiniku s palmami a bílím pískem "Salines" projdete se nejjižnější obcí ostrova Ste-Anne s obchůdky a restauracemi.

13. den: Výlet k bazilice Sacré-Coeur nad Fort de France; navštívíte botanickou zahradu Jardim de Balata, kde půjdete i po lávkách zavěšených v korunách stromů. Dále pojedete po Route de la Trace - jízda deštnými lesy s vysokými kapradinami, se svahy porostlými anturiemi a bambusy; projdete s podél vodního kanálu Beauregard.

14. den: Výlet přírodní rezervací na poloostrově Caravelle, půjdete kolem zříceniny zámečku Dubuc, poté sejdete na pobřeží kde vás čeká krásné koupání. Potom obejdete nejvýchodnější výběžek poloostrova, zastavíte se na několika vyhlídkách a než dojdete k autu podíváte se i k majáku.

15. den: Návštěvy muzea rumu s ochutnávkou; odpoledne odpočinek u moře a k večeru přesun na letiště; odlet do ČR s jedním přestupem.

16.den: Přílet zpět do Prahy.

SLUŽBY A PŘÍPLATKY, 04.03.2019 - 18.03.2019

Služby Kapacita Cena
cena za osobu Volno 74980 Kč
Příplatky Kapacita Cena
Komplexní pojištění - Kooperativa Volno 1950 Kč

STRAVOVÁNÍ

Na každém ubytování je vždy k dispozici malá kuchyňka/kuchyňský kout (dvouvařič, lednice, dřez, rychlovarná konvice, překapávač na kávu, nádobí, příbory) která Vám poslouží k přípravě snídaně či večeře - nákup v supermarketu nebo samoobsluze je možný téměř každý den - není třeba vozit ani nakupovat velké zásoby; na Guadeloupu a Martiniku si můžete každý den zajít na večeři do restaurace, na Dominice je případná večeře nutná domluvit vždy den předem; přes den se stravujete z vlastních zásob - při výletě budete dělat pauzy na odpočinek a svačiny, potraviny lze koupit téměř každý den v supermarketu/samoobsluze ráno před začátkem programu, nebo po návratu na ubytování.

PODROBNÝ POPIS

Na každém ostrově budete projíždět po silnicích vedoucích bujnou vegetací tropického deštného pralesa. Kolem Vás budou svahy porostlé kapradinami, husté bambusové porosty, obrovské mahagony a gumovníky, orchideje, heliconie a zázvor. Navštívíte známá místa, kde potkáte hodně turistů, ale také místa téměř neznámá, kde možná nepotkáte vůbec nikoho.

Zájezd je určen pro 8 - 16 osob.

Většinou bude část dne věnována turistice, vždy i s kratší variantou a část dne se bude přejíždět mikrobusy se zastávkami na zajímavých místech.

Často budete mít možnost vykoupat se v Atlantickém oceánu a v Karibském moři s teplotou vody kolem 25°C.

Denně budete mít možnost nákupu potravin nebo si zajít na večeři do místní restaurace.

Turistického programu se nemusíte každý den zúčastnit, můžete zůstat odpočívat.

ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE

  • letecká doprava Praha - Karibik a zpět, včetně letištních tax
  • 14x nocleh v penzionech nebo v bungalovech (2-lůžkové pokoje s příslušenstvím)
  • 2x lodní lístek mezi ostrovy
  • doprava mikrobusy nebo auty na ostrovech
  • vstupy do národního parku na Dominice
  • výstupní daň z Dominiky
  • služby českého průvodce

ZÁKLADNÍ CENA NEZAHRNUJE

  • pojištění
  • vstup do botanické zahrady (14EUR)