DOPORUČUJEME

Řím s návštěvou Vatikánu - LETECKY
Řím s návštěvou Vatikánu - LETECKY
Itálie,
cena od: 15990 Kč
New York - Washington
New York - Washington
USA,
cena od: 39990 Kč
Romantická údolí Mosely a Porýní
Romantická údolí Mosely a Porýní
Německo,
cena od: 5990 Kč
Májový víkend v maďarských termálech
Májový víkend v maďarských termálech
Maďarsko,
cena od: 6490 Kč
Mallorca
Mallorca
Španělsko,
cena od: 27980 Kč

KONTAKTNÍ INFORMACE

Logo CK SLAN tour

Web slantour.cz provozuje SLAN tour s.r.o.

tel.: (+ 420) 312522702
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz
web: www.slantour.cz

kompletní kontakty

Kambodžský objevitel

Zobrazili jste zájezd s prošlými termíny, vyberte prosím zájezd z naší aktuální nabídky.

Na tomto 8 denním zájezdu poznáte krásy Kambodži i její téměř nedotčenou krajinu. Uvidíte spousty historických památek a přírodních zajímavostí tohoto krásného koutu světa.

PROGRAM ZÁJEZDU

1.den: Přílet do Siem Reap, kde vás bude na letišti čekat zástupce CK Eco-trails Asia a dopraví vás do hotelu, kde si můžete odpočinout nebo vyrazit sami na procházku po okolí. 2.den: Brzy ráno budíček, prohlídka velkolepých chrámů Angkor Wat a Angkor Thom na kole nebo ťuk ťukem. Svítání nad chrámem Angkor Wat, pokud bude jasno. Tento úžasný chrám byl vybudován králem Súrjavarmanem II. a je zasvěcen bohovi Višnovi. Angkor Wat je největším chrámem celého komplexu chrámů Angkor, je také nejlépe zachovalý. Jedná se o skutečné mistrovské dílo z pohledu architektonického vzhledem k jeho umístění, proporcím, jednotlivým detailům a skulpturám. Patří k jedněm z nejkrásnějších na světě. Poté se vydáme na oběd do místní restaurace, která se nachází v blízkosti komplexu.Po obědě navštívíte jižní bránu Angkor Thom a chrám Bayon. Tento chrám leží v přesném středu bývalého města Angkor Thom. Poté navštívíte Baphuon, zbytky Královského paláce, Phimenakas, Sloní terasu (Elephant Terrace) a Terasu malomocného krále (Leper king Terrace). Návrat do hotelu.
3.den: Po snídani dorazíte do severní části Siem Reapu k návštěvě citadely en chrámu Banteay Srei, nezpochybnitelného klenotu khmérského stavitelského umění. Byl postaven z růžového tvrdého pískovce. Do toho pískovce byly vytesány nádherné skulptury, které zůstaly i po letech velmi zachovalé. Pak se vydáte ke 13 km vzdálenému Kbal Spean, často nazývanému řeka 1000 Lingamů, které byli vybudovány v průběhu 10. a 11. století. Lingam je hiduistický symbol boha Šivy. Tyto symboly jsou vytesány do kamene podél koryta řeky v délce asi 200 m. Během tohoto výletu vyšplháte pěšky na horu Kulen. Na této cestě uvidíte i 5 m vysoký vodopád. Poté se naobědváte v místní restauraci. Na zpáteční cestě navštívíte chrám Ta Promh, který je ukryt v džungli. Vybudoval jej král Džajavarman VII. Tento chrám byl vybudován kolem roku 1186 a král jej zasvětil své matce. Ve zdejším chrámu se natáčel známý hollywoodský dobrodružný film Tomb Rider v hlavní roli se známou Angelinou Jolie. Po návratu do hotelu máte možnost začít noční život v Siem Reapu na vlastní pěst nebo s naším průvodcem. Je zde mnoho restaurací a barů, takže si určitě vybere každý.
4.den: Dnes se naučíte, jak připravit tradiční a chutné khmérské jídlo, které pak poobědváte. Šéfkuchař vás zavede na místní trh a vysvětlí vám vše o kambodžské zelenině, bylinkách a koření. Zasvětí vás do umění khmérské kuchyně. Po obědě, navštívíte chrámy Rulous: Preah Ko, Bakong a Lolei. Tyto chrámy byly postaveny v počátcích říše Angkor. Chrám Preah Ko byl postaven králem Indravarmanem kolem roku 879. Chrám Bakong byl postaven roku 881 a chrám Lolei byl postaven roku 893 králem Yasovarmanem.
5.den: Dnes se vydáte lodí ze Siem Reap do hlavního města Phnom Penh. Z přístaviště vyplujete v 7 hodin ráno a plavba zabere zhruba 6 hodin. Poplujete po jezeře Tonle Sap, které je největším sladkovodním jezerem v jihovýchodní Asii. Jedná se také o hlavní zdroj proteinů pro obyvatele Kambodži. Po příjezdu do Phnom Penhu vás bude na molu očekávat průvodce, který vás doprovodí do hotelu. Po krátkém odpočinku vás průvodce odveze na prohlídku královského paláce, který je dodnes královskou rezidencí. Můžete zde obdivovat úžasnou královskou sbírku a překrásnou architekturu královského paláce. Poté se odeberete do Národního muzea, kde je uloženo mnoho artefaktů z doby slavné Khmérské říše, ale i předmětů ještě starších. Mimo jiné je zde i spousta vzácných předmětů, které byli zachráněny z chrámů po celé zemi. Odpolední program může být přesunutý na další den v závislosti na času dojezdu do Phnom Penhu.
6. den: Ráno navštívíte Killing Fields, což jsou hromadné hroby obětí z dob řádění Rudých Khmérů. Poté strávíte zbytek dne po svém. V podvečer vás vyzvedne průvodce a navštívíte známý Ruský trh (Russian Market), kde najdete skutečně všechno na co si vzpomenete. Samozřejmostí jsou suvenýry, ale také třeba náhradní díly na auta či motorky. Užijte si nakupovaní nebo se jen pozorujte místní, jak správně obchodovat a smlouvat.
7.den: S vaším cykloprůvodcem strávíte celý den v klidném tempu v sedle kola. Vydáte se z Phnom Penhu a budete pokračovat podél břehu řeky Mekong k Hedvábnému ostrovu (Silk Island). Trajektem překonáte řeku Mekong na ostrov Arrei Ksat. Poté budete pokračovat po levém břehu řeky Mekong, kde budete mít možnost vidět jednu z mála původních vesnic, kde žije malá komunita obyvatel. Budete mít možnost navštívit řadu zajímavostí, ať už klášter nebo školu, kde budete mít možnost dozvědět se více o kambodžském školním systému. Také budete mít možnost navštívit moderní kambodžskou tkalcovnu, kde uvidíte, jakým způsobem jsou vyrobeny překrásné hedvábné šátky. Poté už bude následovat návrat do Phnom Penhu.
8. den: Náš průvodce vám zajistí transfer na letiště. Odlet zpět do ČR.

SLUŽBY A PŘÍPLATKY, 16.03.2018 - 23.03.2018

Služby Kapacita Cena
Základní cena za osobu Volno 15520 Kč
Příplatky Kapacita Cena
Letenka do Phnom Penh od Volno 21000 Kč
Český mluvící průvodce Volno 3990 Kč
Kambodžské vízum Volno 1125 Kč
Komplexní pojištění - Kooperatina Volno 560 Kč

ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE

 • 7x nocleh v hotelu 3*
 • 7x snídani
 • oběd 4.den programu
 • anglicky mluvícího průvodce
 • zapůjčení kol
 • pitná voda během cyklovýletů
 • anglicky mluvícího cykloprůvodce

ZÁKLADNÍ CENA NEZAHRNUJE

 • mezinárodní let do Kambodže (za příplatek - cena je orientační)
 • zpáteční let z Phnom Pehn do Siem Reap 
 • Kambodžské vízum (za příplatek lze zajistit)
 • komplexní pojištění
 • nápoje
 • vstupné
 • spropitné

POZNÁMKY

Ceny letenek jsou orientační, přesnou cenu vám sdělíme v průběhu objednávky.


Program prvního a posledního dne závisí na vašem příletu resp. odletu a proto se může lišit od popisu.

Program může být změněn (datum a památky), dle vašich specifikací a požadavků.

Za příplatek je možné doobjednat si česky mluvícího průvodce.
Za příplatek je možné zajistit obědy, večeře a nápoje k hlavnímu jídlu. (cena na vyžádání)
Za příplatek je možné objednat zpáteční let z Phnom Penh do Siem Reap (cena od 100 USD - záleží na dostupnosti letů)


Minimální počet klientů:
anglicky mluvící průvodce min. 2 klienti
česky mluvící průvodce min. 8 klientů