DOPORUČUJEME


Warning: mysql_fetch_array() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/www/slantour.cz/www/slantour.cz/component/objects/MySQLDatabase.php on line 63
Adriatická riviéra a Umbrie
Adriatická riviéra a Umbrie
Itálie,
cena od: 12390 Kč
Oslo a Holmenkolen
Oslo a Holmenkolen
Norsko,
cena od: 14990 Kč
Za poklady Emirátů
Za poklady Emirátů
Spojené Arabské Emiráty,
cena od: 22990 Kč
Irsko - letecky
Irsko - letecky
Irsko,
cena od: 15990 Kč
Sicílie - letecky
Sicílie - letecky
Itálie,
cena od: 28990 Kč
Saské hrady a zámky
Saské hrady a zámky
Německo,
cena od: 2490 Kč

KONTAKTNÍ INFORMACE

Logo CK SLAN tour

Web slantour.cz provozuje SLAN tour s.r.o.

tel.: (+ 420) 312522702
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz
web: www.slantour.cz

kompletní kontakty

Irsko - letecky

OBJEDNÁVKA

DALŠÍ INFORMACE

Toto je naše pozvánka do země, kam masivní turistický ruch naštěstí ještě nedorazil. Země, kde na vás čekají spousty klikatících se uzoučkých cestiček v zelené krajině, kde ovce mají vždy přednost. Země, kde při troše štěstí během celého pobytu možná ani nenarazíte na žlutočervenou restauraci McDonald´s či japonského turistu v kloboučku a s fotoaparátem na krku. Země, která si vás získá svou harmonií, klidem, přirozeností a romantikou. Země, kde typické irské melodie hospodských kapel dokáží roztančit nejen mladé dívky či usedlé podnikatele, ale doslova každého, bez ohledu na staří či pohlaví, tak, že se sklenkou typického Guiness si podupává či poskakuje do rytmu mimo čas svůj i okolního světa. Země, kde řada památek čeká neměnně již tisíce let, od dob, kdy naše civilizace se ještě možná civilizací ani nenazývala, a dozajista zde tak budou stát i další staletí, což možná svádí k myšlence, že sem nemusíte příliš spěchat. Ale budete tu i vy za tisíc let?!

PROGRAM ZÁJEZDU

1.den: V odpoledních hodinách odlet z Prahy do Dublinu. Po příletu transfer do hotelu a ubytování v hotelu. Večer návštěva proslulé dublinské čtvrti Temple Bar.  Temple Bar je nejnavštěvovanějším a nejmódnější místem v celém Dublinu. Jeho bezstarostnou atmosférou si sem chodí užívat  jak místní, tak turisté. Místo, kde pivo Guiness teče proudem a sklenička Jameson whisky nikdy nevysychá.
2.den: Celý den je věnován poznávání zajímavých míst Dublinu. Začneme na živé obchodní třídě O´Connell Street  a kolem Spire of Dublin (památník Světla) přejdete  k nejznámějšímu mostu Dublinu Ha'penny Bridge (most byl v minulosti zpoplatněn půl penny) po němž přejdetea řeku Liffey. Ta v minulosti dělila město na část zámožných obyvatel a městskou část chudých.  Poté Navštívíte akademickou půdu  dublinské univerzity Trinity College,  jejíž knihovna nabízí sbírku vzácných svazků, kterým vévodí Book of Kells - bohatě zdobený iluminovaný rukopis z 9 st. Projdeme se tepnou stylové dublinské čtvrti Grafton street, zhlédneme sídlo poslanecké sněmovny a senátu Leinster House i Oscar Wilde´s House, kde spisovatel prožil dětství, tržnici Loft Market a zejména kostel sv. Patrika. Dále uvidíme i známý kostel sv. Církve Kristovy, odkud se procházkou dostaneme až k městské radnici a dublinskému hradu se sbírkou orientálního umění a se zahradami, jehož krásnou siluetu používá jako pozadí televize BBC.  Později odpoledne můžete pak navštívit návštěvy pivovar Guinness, ve kterém je velice propracovaná expozice výroby tohoto světoznámého tmavého piva a kde můžete získat certifikát za správně natočenou pintu.
3.den: V tento den můžete využít buď celodenního fakultativního výletu do oblasti Wicklow Mountains (údolí Glendalough a Powersourt Gardens) nebo se vydat za poznáváním dalších zajímavých míst Dublinu.
V rámci fakultativního výletu do oblastí Wicklow Mountains nejprve navštívíme jeden z nejstarších klášterů v Irsku -  Glendalough (založen již v 6. století!), ležící v údolí dvou ledovcových jezer, kterému se přezdívá "irské Delfy". Krátká procházka nabízí množství nádherných scenérií i přímo vybízí k panoramatickým fotografickým  záběrům. Při zpáteční cestě se pak zastavíme na prohlídku zahrad hrabství Powerscourt - Powerscourt Gardens, které v mnohém připomínají královský palác ve Versailles. Na rozloze 19 hektarů tvoří nádherné kombinace terasovitých zahrad vedoucích pozvolně dolů k jezeru. Zahrady jsou zkrášleny sochami, okrasnými jezírky s fontánami a oblázkovými  mozaikami.
4.den: Po snídani se vydáme do městečka Kildare, kde se nachází Irský národní hřebčín a také proslulé Japonské zahrady. Odpoledne pak zamíříme na letiště v Dublinu. V podvečer odlet z Dublinu do Prahy.

TERMÍNY A CENY

Termín zájezdu cena za osobu
19.09. - 22.09.2019Vyprodáno! Podrobnosti
08.05. - 11.05.2020 SLEVA 2500Kč15990 Kč Podrobnosti

UBYTOVÁNÍ, POKOJE

 

ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE

  • letecká doprava Praha - Dublin a zpět, včetně palubního zavazadla
  • transfery dle programu 
  • 3x nocleh v hotelu v Dublinu (2-lůžkové pokoje)
  • 3x snídani
  • služby průvodce

ZÁKLADNÍ CENA NEZAHRNUJE

  • vstupy do objektů
  • pojištění
  • místní poplatek (platí se při příjezdu na recepci hotelu)
  • zavazadlo k odbavení

POZNÁMKY

Při prohlídce Dublinu je využívána městská hromadná doprava!

Pro více informací o poznávacích zájezdech do Irska navštivte naše webové stránky poznavaci-zajezdy.slantour.cz.