Cornwall -
3 % SLEVA: sleva pro stálé klienty poznávacích zájezdů 2010 - 2014, rezervace min. 30 dní před odjezdem
Londýn - Tower Bridge - Londýn - Stoneheange - Raglan -

DOPORUČUJEME

Hotel U Sládka, Chodová Planá, Relaxační pobyt
Hotel U Sládka, Chodová Planá, Relaxační pobyt
ČR, Chodová Planá
cena od: 1150 Kč
Výhodné nákupy - Heidenau
Výhodné nákupy - Heidenau
Německo,
cena od: 390 Kč
Bavorská města, památky a hory
Bavorská města, památky a hory
Německo,
cena od: 5180 Kč
ALPSKÉ VYHLÍDKY
ALPSKÉ VYHLÍDKY
Rakousko,
cena od: 4290 Kč
Velký okruh Polskem
Velký okruh Polskem
Polsko,
cena od: 7990 Kč

KONTAKTNÍ INFORMACE

Logo CK SLAN tour

Web slantour.cz provozuje SLAN tour s.r.o.

tel.: (+ 420) 312522702
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz
web: www.slantour.cz

kompletní kontakty

Hledání svatého grálu a krále Artuše

DALŠÍ INFORMACE

Tento zájezd vás zavede napříč staletími na nedobytné normanské hrady, tajemné kláštery ale i do krásné krajiny jižní a jihozápadní Anglie.

PROGRAM ZÁJEZDU

1. den: Odjezd z ČR.

2. den: Ráno vylodění v Anglii. Cesta podél doverského pobřeží do Hastingsu, místa památné bitvy, ve které se v roce 1066 utkali Angličané s Normany, které vedl vévoda Vilém. Po této bitvě se stal Vilém Dobyvatel anglickým králem. Další zastávka nás zavede na hrad Arundel, který začal budovat Vilém Dobyvatel v roce 1068. Arundel patří k největším dochovaným hradům Anglie. Od 12. století je tento hrad sídlem hraběte z Norfolku. Odpoledne příjezd do Portsmouthu. Možnost návštěvy muzea historických lodí v čele s vlajkovou lodí Victoria, které velel admirál Nelson v bitvě u Trafalgaru. Večer ubytování v hotelu.

3. den: Ráno zamíříme na prohlídku zámku Wilton House, s překrásnými zahradami i interiéry. Wilton House patří mezi nejnavštěvovanější šlechtická sídla v Anglii. Pokračovat budeme návštěvou Stonehenge - monumentální stavby z doby kamenné, jejíž původ a účel je dodnes záhadou a předmětem vědeckých spekulací. Pokračovat budeme do oblasti Devonu, kde navštívíme město Exeter s jeho proslulou katedrálou. Večer ubytování v hotelu.

4. den: Tento den je věnován návštěvě Národního parku Dartmoor a přilehlých oblastí. Nejprve se zastavíme v přímořském letovisku Torquay, centru tzv. anglické riviéry. Dále pak zamíříme na vřesoviště a blata národního parku Dartmoor, jehož přírodní scenérie využil sir Arthur Conan Doyle ve svém románu Pes baskervillský. Navštívíme např. vesničku Postbridge, kterou proslavily její dva mosty, nebo kaňon Lydford George s nádherným vodopádem. Odpoledne pak dorazíme do Plymouthu, přístavního města, odkud se na své daleké plavby vydávali slavní mořeplavci a objevitelé - Francis Drake, James Cook či Charles Darwin. Večer ubytování v hotelu.

5. den: Celodenní výlet do oblasti Cornwallu. Ráno zamíříme do rybářské vesničky Tintagel, údajného rodiště krále Artuše. Nad vesničkou, nad níž se vypínají zříceniny hradu Tintagel. Pokračovat budeme zastávkou u vřesoviště Bodmin Moor a navštívíme proslulou hospodu Jamaica Inn. Dále navštívíme Minack Theatre - impozantní skalní divadlo. Zamíříme až na nejzápadnější bod Anglie - Land´s End. Večer návrat do hotelu.

6. den: Nejprve zamíříme do opatství Glastonbury, kde byl, podle legendy pohřben král Artuš a královna Guinevere. Dále se zastavíme v historickém a lázeňském městě Bath. Odpoledne příjezd do Londýna. Prohlídka centra Londýna a individuální volno. Pozdě večer odjezd na trajekt do Francie.

7. den: Non-stop cesta přes Belgii a Německo. Ve večerních hodinách návrat do ČR.

SLUŽBY A PŘÍPLATKY, 22.07.2015 - 28.07.2015

Služby Kapacita Cena Objednávka
cena za osobu Volno 11990 Kč
Příplatky Kapacita Cena Objednávka
příplatek: komplexní pojištění Volno 280 Kč
příplatek: pokoj 1/1 Volno 2990 Kč
Odjezdová místa Kapacita Cena Objednávka
Slaný Volno 0 Kč
Kladno Volno 0 Kč
Praha Volno 0 Kč
Beroun Volno 0 Kč
Plzeň Volno 0 Kč
Roudnice nad Labem Volno 150 Kč
Kralupy nad Vltavou Volno 150 Kč

ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE

  • dopravu autokarem
  • trajekt do Anglie
  • 4x nocleh v hotelu
  • služby průvodce

ZÁKLADNÍ CENA NEZAHRNUJE

  • komplexní pojištění 280 Kč
  • vstupné (orientačně): Porsmouth 15 - 27 GBP, Stonehenge 6,5 GBP, Bath - katedrála 2,5 GBP - lázně 11 GBP 

POZNÁMKY

Další informace o poznávacích zájezdech ve Velké Británii naleznete na stránkách poznavaci-zajezdy.slantour.cz.OBJEDNÁVKA ZÁJEZDU/POBYTU