DOPORUČUJEME

KONTAKTNÍ INFORMACE

Logo CK SLAN tour

Web slantour.cz provozuje SLAN tour s.r.o.

tel.: (+ 420) 312522702
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz
web: www.slantour.cz

kompletní kontakty

Elba - perla Středomoří

Zobrazili jste zájezd s prošlými termíny, vyberte prosím zájezd z naší aktuální nabídky.

Legenda vypráví, že před dávnými časy se bohyni Venuši roztrhl náhrdelník a několik perel spadlo do Středozemního moře. Z jedné z nich pak vznikl ostrov Elba. Věčně zelený ostrov přitahuje svým přírodním, historickým i kulturním bohatstvím. Mírné podnebí, krásné zátoky s písečnými či oblázkovými plážemi a tyrkysově modrým mořem lákají turisty od května až do října.

PROGRAM ZÁJEZDU

1. - 2. den: Odjezd z ČR, přejezd přes Rakousko do Itálie, trajektem na Elbu, příjezd do hotelu, ubytování, relax na pláži, večeře.
3. den:
Po snídani výlet busem na severní pobřeží, okružní pěší výlet jednou z nejoriginálnějších stezek na Elbě (SENTIERO DELLA SALUTE), částečně pobřežím, částečně ve vnitrozemí včetně průchodu starou 130 m dlouhou starou štolou. Cestou možnost koupání na plážích, přístupných jen pěšky nebo z moře. Zpět do hotelu, večeře.
4. den: Po snídani odjezd do zeleného srdce ostrova, pěší výlet částečně piniovými háji na horu SAN MARTINO, výhledy na zátoku s hlavním městem. Možnost návštěvy Napoleonovy letní residence. Odpoledne zastávka v PORTOFERRAIU, prohlídka pamětihodností města - mohutné opevnění se strážními věžemi, Napoleonovo muzeum apod. Zpět do hotelu, večeře.
5. den: Po snídani přejezd na západní část ostrova, lanovkou na nejvyšší horu ostrova s panoramatickými rozhledy, odtud pěšky mezi skalními bloky a starou soumarskou cestou pod MONTE GIOVE k Orlí vyhlídce a nejstarší kapli na ostrově, MADONNA DEL MONTE. Sejdeme poutní cestou do malebné horské vesnice Mariana uprostřed terasovitých vinic. Zpět do hotelu, večeře.
6. den: Po snídani přejezd do městečka RIO NELL ÉLBA s nejstarší historií osídlení a malou botanickou zahradou, odtud krajinou s dalekými výhledy a výstupem na CIMA DEL MONTE (516 m) a měnící se krajinou až k přístavu PORTO AZZURRO s nejhezčím náměstím na ostrově. Možnost přidat příjemnou pěší procházku podél pobřeží k pevnosti SAN GIACOMO. Zpět do hotelu, večeře.
7. den: Po snídani přejezd do horského městečka CAPOLIVERI uprostřed vinic, odtud pěší výlet na poloostrov CALAMITA, kde původní povrchové doly byly nahrazeny terasovitými vinicemi a háji olivovníků. Přes poloostrov, známý jako nejbohatší naleziště minerálů, se dostaneme na pobřežní stezku, známou jako COSTA DEI GABBIANI (podle racků, kteří tu hnízdí). Cestou nádherné pohledy na skalnaté pobřeží i možnost odbočit na jednu z nádherných tichých pláží. Zpět do hotelu, večeře.
8. den: Dopoledne odjezd z ostrova, trajektem na pevninu, odtud přes Itálii a Rakousko do ČR.
9. den: Příjezd do ČR.

SLUŽBY A PŘÍPLATKY, 14.09.2019 - 22.09.2019

Služby Kapacita Cena
Základní cena za osobu ve 2-lůžkovém pokoji Volno 17990 Kč
Příplatky Kapacita Cena
1-lůžkový pokoj Volno 3000 Kč
Komplexní pojištění - Kooperativa Volno 450 Kč
Odjezdová místa Kapacita Cena
Pardubice Volno 0 Kč
Hradec Králové Volno 0 Kč
Poděbrady Volno 0 Kč
Praha Volno 0 Kč
JIhlava Volno 0 Kč
Brno Volno 0 Kč

ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE

  • doprava klimatizovaným autobusem 
  • trajekt na Elbu a zpět 
  • 6x ubytování v hotelu (2-lůžkové pokoje s příslušenstvím 
  • 6x polopenze 
  • služby průvodce

ZÁKLADNÍ CENA NEZAHRNUJE

  • vstupy 
  • dopravu mimo program