DOPORUČUJEME

Kuala Lumpur a Bali
Kuala Lumpur a Bali
Indonésie,
cena od: 52990 Kč
Kostarika - země sopek a dvou oceánů
Kostarika - země sopek a dvou oceánů
Kostarika,
cena od: 67790 Kč
Malajsie - Bali - Singapur
Malajsie - Bali - Singapur
Indonésie,
cena od: 64990 Kč
Do Londýna za Harry Potterem (letecky)
Do Londýna za Harry Potterem (letecky)
Anglie,
cena od: 14990 Kč
Colorado, Utah a Arizona
Colorado, Utah a Arizona
USA,
cena od: 56990 Kč
Namibie, vzpomínky na Afriku
Namibie, vzpomínky na Afriku
Namibie,
cena od: 69990 Kč

KONTAKTNÍ INFORMACE

Logo CK SLAN tour

Web slantour.cz provozuje SLAN tour s.r.o.

tel.: (+ 420) 312522702
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz
web: www.slantour.cz

kompletní kontakty

Čína - to nejlepší z říše středu

OBJEDNÁVKA

Vydejte se s námi do daleké a exotické Číny, jedné z nejrozmanitějších a nejosobitějších zemí světa. 

PROGRAM ZÁJEZDU

1. den: Odlet odpoledne z Prahy do Pekingu.
2. den: Odpoledne přílet do PEKINGU, transfer do centra města na ubytování. Večeře na uvítanou - slavná PEKINGSKÁ KACHNA nebo noční gastronomický trh Donganmen (štíři, hadi, pavouci, larvy bource morušového a jiné "pochoutky"). Nocleh v Pekingu.
3. den: Vydáme se poznávat hlavní město Číny. Jako první nás čeká symbol země - medvídci panda v pekingské ZOO, následně se vydáme do největšího tibetského chrámu v Pekingu - LAMAISTICKÉHO CHRÁMU. Nevynecháme ani císařskou KONFUCIÁNSKOU AKADEMII, kde se vzdělávaly generace císařských úředníků a nakonec se projdeme ve staré romantické zástavbě tzv. HUTONGŮ. Uvidíme i starou BUBNOVOU A ZVONOVOU VĚŽ, projedeme se na cyklorikšách a navštívíme OLYMPIJSKÝ AREÁL s neobvyklými příklady moderní architektury - stadiony Ptačím hnízdem a Vodní kostkou. Nevynecháme ani výrobnu císařského porcelánu. Nocleh v Pekingu.
4. den: Dnes nás čeká jeden z divů světa - VELKÁ ČÍNSKÁ ZEĎ, navštívíme méně známý úsek, abychom si dokonale užili atmosféru kamenného hada, který se valí po vysokých hřbetech hor jako memento nadřazenosti a moci čínské civilizace vůči nomádským kmenům. Odpoledne se přesuneme do oblasti Tygřích hor a 13 HROBEK CÍSAŘŮ DYNASTIE MING - pohádková krajina "zmačkaného sametu", kterou osobně vybral císař, je místem, kde odpočívají císařové nejvýznamnější čínské dynastie. Navštívíme PODZEMNÍ PALÁC a POKLADNICI jediné otevřené hrobky a projdeme se po CESTĚ DUCHŮ s kolosálními sochami lidí a zvířat. Na závěr dne tradiční ČÍNSKÝ ČAJOVÝ OBŘAD. Nocleh v Pekingu
5. den: Vydáme se na největší náměstí světa - NÁMĚSTÍ NEBESKÉHO KLIDU, odkud se přesuneme do legendárního ZAKÁZANÉHO MĚSTA a necháme se pohltit komplexem 9999 budov. Uvidíme i slavný DRAČÍ TRŮN v Síni nebeské harmonie, císařské zahrady a umělecké sbírky. Vystoupáme na UHELNÝ PAHOREK, odkud se nám naskytne neopakovatelný pohled na celý Peking a Zakázané město. Dále nás čeká CHRÁM NEBES a proslulý PERLOVÝ TRH s množstvím šperků, oblečení, doplňků atp. Na závěr dne navštívíme LETNÍ CÍSAŘSKÝ PALÁC, který tvoří více jak 3000 staveb na břehu jezera Kchun-ming, možnost projížďky dračí lodí a zhlédneme ohromující pagodu Libovonného Buddhy, řadu mostů, pavilonů a dalších palácových budov. Večer možnost návštěvy představení PEKINGSKÉ OPERY nebo Kung-fu show. Nocleh v Pekingu.
6. den: Hypermoderní rychlovlaky - to je také současná Čína, rychlostí přes 300 km/h se ráno vydáme do srdce Číny do oblasti ŽLUTÝCH HOR, odpoledne navštívíme okolní vesnice a starobylá městečka, uvidíme čajové plantáže, rýžová políčka s vodními buvoly, bambusové lesy a necháme se okouzlit starobylou architekturou vesniček XIDI a HONGCUN. Večer procházka po starém městečku TUNXI a navštívíme některou ze stylových horských čajoven nebo kaligrafické dílny. Nocleh v Huangshan,
7. den: Celý den budeme věnovat ŽLUTÝM HORÁM - jednomu z největších přírodních divů Číny a světa. Projedeme okolo několika vodopádů, vyjedeme lanovkou na jejich vrchol, odkud se nám naskytne fantastický pohled na okolní vrcholky a na Západní a Východní moře mraků. Na cestě nás doprovodí tisíce kvetoucích rododendronů. Po návratu z vrcholů hor nasedneme na noční lůžkový vlak do Su-čou.
8. den: Ráno příjezd do SU-ČOU - čínských Benátek, půvabného a bohatého města na řece Jang c´tiang, které je světově proslulé svojí ohromnou kolekcí starobylých klasických čínských zahrad (tzv. literátské zahrady). Navštívíme nejkrásnější z nich - ZAHRADU MISTRA RYBÁŘSKÝCH SÍTÍ a ZAHRADU PONÍŽENÉHO ÚŘEDNÍKA, jež jsou mistrovskou ukázkou zahradní architektury a okouzlují rozmanitostí svých staveb. Navštívíme i NEJSTARŠÍ ČÍNSKOU MANUFAKTURU NA VÝROBU HEDVÁBÍ, které Su-čou celosvětově proslavilo. Na závěr se vydáme na romantickou plavbu po kanálech. Nocleh v Su-čou.
9. den: Ráno se přesuneme do ŠANGHAJE - jedné z největších světových megapolí, abychom okusili rytmus koloniálního nábřeží BUND s  budovami bank a ambasád, okouzlujícího komplexu zahrad YU YUAN, navštívíme i STARÉ ČTVRTĚ ZAHRANIČNÍCH KONCESÍ, uvidíme starý šanghajský trh, mnohé chrámy a nakonec se přepravíme na druhou stranu města do hypermoderní čtvrti PUDONG s mrakodrapy jako Perla Orientu nebo Shanghai Tower. Večer fakult. vyhlídková plavba centrem Šanghaje s nádhernými pohledy na moderní čtvrti i starou zástavbu. Pozdě večer se přesuneme na letiště a okolo půlnoci odlet do ČR.
10. den: V ranních hodinách přílet do Prahy.

TERMÍNY A CENY

Termín zájezdu základní cena za osobu
05.04. - 14.04.201948990 Kč Podrobnosti
19.10. - 28.10.2019 SLEVA 2500Kč48990 Kč Podrobnosti

ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE

 • letecká přeprava Praha - Peking - Šanghaj - Praha 
 • transfery z letiště nebo nádraží 
 • rychlovlak Peking - Žluté hory 
 • lůžkový noční vlak Žluté hory - Su-čou 
 • vlak/bus - Šanghaj 
 • 6x nocleh v hotelu***/****  
 • 6x snídaně 
 • 6x oběd nebo večeře 
 • večeře v Pekingu 
 • doprava autobusem dle programu 
 • služby českého průvodce 
 • místní technický průvodce

ZÁKLADNÍ CENA NEZAHRNUJE

 • vstupy do objektů 
 • fakultativní plavby a výlety 
 • spropitné pro místní řidiče 
 • lanovku ve Žlutých horách