DOPORUČUJEME

Bavorsko - gotické a renesanční umění
Bavorsko - gotické a renesanční umění
Německo,
cena od: 5890 Kč
Morava: umění a archeologie
Morava: umění a archeologie
ČR,
cena od: 4390 Kč
Burgundsko
Burgundsko
Francie,
cena od: 12990 Kč
Romantická údolí Mosely a Porýní
Romantická údolí Mosely a Porýní
Německo,
cena od: 5990 Kč
Leonardo da Vinci v Paříži
Leonardo da Vinci v Paříži
Francie,
cena od: 14990 Kč

KONTAKTNÍ INFORMACE

Logo CK SLAN tour

Web slantour.cz provozuje SLAN tour s.r.o.

tel.: (+ 420) 312522702
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz
web: www.slantour.cz

kompletní kontakty

Berlínská výstava: Mantegna a Bellini - velikáni italské renesance

Berlínská státní muzea připravila na jaro 2019 senzační výstavu věnovanou velkým osobnostem italské renesance. V bilanci nádherných obrazů hrají prim Andrea Mantegna a Giovanni Belliny. Bez nich by renesance na severu Itálie měla jinou podobu. 

PROGRAM ZÁJEZDU

Odjezd z Prahy ve středu 8. května (státní svátek) v 6.00 hodin od HLAVNÍHO NÁDRAŽÍ V PRAZE (parkoviště nad stanicí metra), kolem 11.00 příjezd do Berlína. Následuje komentovaná prohlídka renesančního umění ve stálé expozici berlínské obrazárny a návštěva výstavy Mategna a Bellini. Odjezd z Berlína v 17.30 hodin, příjezd do Prahy přibližně ve 23.00 hodin.

SLUŽBY A PŘÍPLATKY, 08.05.2019 - 08.05.2019

Služby Kapacita Cena
cena za osobu Volno 1200 Kč
Příplatky Kapacita Cena
Komplexní pojištění - Kooperativa Volno 40 Kč
Odjezdová místa Kapacita Cena
Praha Volno 0 Kč

PODROBNÝ POPIS

Andrea Mantegna se narodil kolem roku 1431 poblíž Padovy a patřil k největším malířům renesance v severní Itálii. Tvořil zejména v Padově, Veroně a Mantově. Svým dílem - zejména mědirytinami - výrazně ovlivnil i Albrechta Dürera. Mantegna působil na dvoře vévody Lodovica II. Gonzagy v Mantově, stal se i dvorním malířem Isabelly d'Este, velké milovnice umění. Za výdělky si v Mantově pořídil luxusní dům. 
Malířovou manželkou se stala dcera Jacopa Belliniho, zakladatele významné benátské malířské dynastie. Synové Belliniho Gentile a Giovanni (oba oficiální malíři Benátské republiky) poté vedli s Mantegnou zajímavý malířský dialog. On je inspiroval ohledně malování prostoru, oni ovlivnili jeho použití zářivých benátských barev. Klíčovou roli v tom měl především Giovanni Bellini. Jeho žákem byl i slavný Tizian, který se přes svého stárnoucího mistra dozvěděl o uměleckém odkazu jeho švagra, jenž zemřel už v roce 1506. Bellini žil ještě deset let.
Berlínská výstava poprvé veřejnosti představuje tuto vzájemnou tvůrčí souhru, na jejímž počátku byl sňatek v roce 1453 a tím i nové příbuzenské spojení Mantegni s významnou benátskou malířskou rodinou. Výstava je vynikající sondou do dějin italské renesance. Berlínská Státní muzea ji připravily společně s Národní galerií v Londýně. Zapůjčeno bude sto vynikajících obrazů z mnoha světových sbírek! Z hlediska poznání italské renesance jde o nejvýznamnější výstavu roku 2019!

ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE

  • dopravu autokarem
  • služby průvodce

ZÁKLADNÍ CENA NEZAHRNUJE

  • vstupy do objektů
  • komplexní pojištění

POZNÁMKY

Zájezd autobusem bez nočních přejezdů pořádá cestovní kancelář SLAN tour s.r.o. ve spolupráci s uměleckohistorickou agenturou ARS AURO PRIOR PhDr. Petera Kováče a s Klubem přátel Stavitelů katedrál. Průvodcem bude PhDr. Peter Kováč, odborník na italskou ranou renesanci.OBJEDNÁVKA ZÁJEZDU/POBYTU